A Leicesteri Egyetem kutatói szerint az évszázad közepére vastag műanyagréteg borítja majd az óceánokat és a szárazföldeket. A brit tudósok az Anthropocene című folyóiratban megjelent tanulmányukban azt írják, menthetetlenül beléptünk a „műanyag korába”.
Az Iránnal kötött nukleáris egyezmény és a párizsi klímacsúcson elért megállapodás miatt nem mozdult előre a Végítélet órájának (Doomsday Clock) mutatója, továbbra is három perccel éjfél előtt áll.
A tudománynépszerűsítés egyik legismertebb szereplője, Neil deGrasse Tyson asztrofizikus folytat rapcsatát napok óta B.o.B rapperrel, aki a laposföld-elmélet promoválója.
A Facebook annyi év után végre lehetővé teheti, hogy a Lájk mellett másfajta „érzelmekkel” is megnyilvánulhassunk egy bejegyzés alatt.
A Google bejelentette, hogy 5,3 millió dollárt ad a Németországba érkező menekültek segítésére: a nonprofit és segítő szervezeteket Chromebookokkal szerelik fel. A Chromebookok az aránylag olcsó laptopok gyűjtőmárkája, amely felhőben, internetről, Chrome OS-sel futtatják az alkalmazásokat.
Ismét komoly lépést tett a Google afelé, hogy végleg lehúzhassa a rolót a közösségi oldaláról: rövidesen nem lesz szükség a felhasználó Google+ fiókjára ahhoz, hogy használni tudja a Google Play Játékok szolgáltatást.
A tesztelők rendelkezésére bocsátott legutóbbi Windows 10 változatban a Cortana átvizsgálja a felhasználók által elektronikus levélben vállalt kötelezettségeket, majd ezek felhasználásával készít emlékeztetőket, nehogy elfeledkezzenek az ígéreteikről.
A múlt heti Sundance filmfesztiválon jelentett be a Samsung, hogy új filmstúdiót nyit, ami a virtuálisvalóság-tartalmakra fókuszál majd.
Hiába a több ezer ismerős a Facebookon, nagy részükre egyáltalán nem számíthatunk – az sem érdekli őket, ha esetleg komoly problémáink vannak. Ezt az állítást támasztja alá Robin Dunbar brit antropológus új tanulmánya is.
A Namíbiai sivatagban aligha okoz gondot a jég, hiszen ez a világ egyik legszárazabb területe, ahová évente csupán 1,4 centiméternyi csapadék hull. Mégis egy ott élő bogár, a Stenocara gracilipes segíthet megoldani, hogy ne fagyjon rá a jég a repülőgépek szárnyaira és az autók szélvédőjére.
Egy másodperc, pontosabban 1,019 másodperc alatt rakta ki a Rubik-kockát - meglepő módon nem egy ember, hanem egy robot.
A lustaság sokszor csalogatja elő a bennünk rejlő kreativitást, főleg ha a legnagyobb mínuszokban kellene ellapátolni a havat. De van rá megoldás!
Manapság már torrentfájlok millióihoz jutunk hozzá a kalózoldalakon, a Torrentfreak portál viszont megtalálta azt a legidősebb torrentet, ami még napjainkban is működik.
Csíkszeredában tartotta alakuló ülését a Székelyföldi Regionális Tudományi Társaság (SZRTT) az év elején.
A Nature Communications világhírű szakmai folyóiratban jelent meg tanulmánya Bartók Blankának, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Földrajz Kar kutatójának, Veszélyezteti az éghajlatváltozás a napenergia szektort Európában? címmel.
A bonszai fa önmagában elképesztően gyönyörű és menő, a japánok azonban nem bírtak magukkal, megoldották, hogy még lebegjen is.
Megoldotta a YouTube, hogy 2 kattintással újra ás újra nézhessünk és hallgathassunk egy videót.
Bár a repülőgépgyártók jelenleg is az utasok biztonságát helyezik előtérbe, ha a gép zuhanni kezd, nincsenek jó megoldások az utasok megmentésére. Egy orosz feltaláló azonban úgy véli, van olyan módszer, amivel még biztonságosabb lehetne a repülés.
A Samsung legutóbbi reklámjában az Apple mobilfizetési rendszerének gyengeségeire hívja fel a figyelmet, amely közismerten kevés helyen használható még.
Három britnél mutatták ki a Zika vírust, akik korábban Kolumbiában, Suriname-ban, illetve Guayanában jártak. A kórokozó elsősorban terhes nőkre veszélyes.