A Huawei szerint 2020-ra várható a szupertelefon megjelenése
A mobiltávközlési iparág cégei várhatóan 2020-ra jelennek meg a mindennapi életet forradalmasító szupertelefonjaikkal a piacon, a Huawei kínai távközlésiberendezés-gyártó vállalat szintén dolgozik már szuperkészüléke kifejlesztésén - jelentette be a Huawei regionális fogyasztói üzletágának elnöke szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.
Vang Jen-min rámutatott: a mindent mindennel összekapcsoló jövőbeni kommunikációs szolgáltatások, az "Internet of Things", a dolgok internete technológiai feltételeinek megteremtése érdekében a mobiltávközlési ipar a szupergyors, teherbíró ötödik generációs (5G) távközlési hálózatok fejlesztésére összpontosít.
Vang Jen-min közölte, hogy az ötödik generációs (5G) mobil távközlési hálózati technológia fejlesztésében elért eredményekről és a szupertelefon nyújtotta lehetőségekről a Huawei az ENSZ égisze alatt működő ITU Telecom 2015 világkongresszuson ad majd tájékoztatást, ennek a rendezvénynek Budapest ad otthont az idén októberben.
A mobiltelefonok fejlődéstörténetében 12 éves ciklusok figyelhetők meg - mutatott rá Vang Jen-min. A Motorola 1995-ben jelent meg első generációs mobiltelefonjával, ami forradalmi változást hozott az emberek közötti kommunikációban. Ugyanilyen nagy jelentőségű kategóriaváltás történt 2007-ben az iPhone, majd egy évvel később az Android operációs rendszeren futó okostelefonok megjelenésével, amikor a mobiltelefonok kommunikációs eszközből az életünket számos téren segítő "okos" készülékekké alakultak át.
A dolgok internete és az ötödik generációs hálózati kommunikációs technológia alkalmazásának általánossá válásával újabb korszakváltás következik be, mert egy olyan készülék kerül a kezünkbe, amelyik a mindent mindennel összekapcsoló hálózat részeként szenzorokkal érzékeli környezetét és egy kollektív, intelligens és kreatív képességekkel rendelkező szuperstruktúra részévé válik - fejtette ki a Huawei regionális fogyasztói üzletágának igazgatója.
Hogyan segíti életünket a szupertelefon?
A szupertelefon a felhő alapú számítástechnikára, "big data" elemzési és mesterséges intelligencia szolgáltatásokra támaszkodva egy öntanuló rendszer részeként aktívan segíti majd az életünket.
A Huawei nagy erőforrásokat szentel a szupertelefonhoz szükséges technológiák kifejlesztésére - hangzott el a tájékoztatón. Foglalkozik például érzékelő technológiák, szenzorok, tárgyfelismerő alkalmazások és háromdimenziós szkennerek fejlesztésével, valamint "big data" elemzéssel és mesterséges intelligencia fejlesztéssel. A Huawei az elmúlt tíz évben már 190 milliárd jüant (30 milliárd dollár) fektetett be kutatás-fejlesztésbe és világszerte 65 ezer szabadalmat nyújtott be.
A Huawei csoport 2014-ben 288,2 milliárd jüan (46,5 milliárd dollár), az előző évinél 20,6 százalékkal magasabb értékesítési árbevétel mellett 27,9 milliárd jüan (4,5 milliárd dollár), a 2013-ast 32,7 százalékkal meghaladó nettó nyereséget ért el. A cég árbevételének 13 százalékát fordította tavaly kutatás-fejlesztésre.
A Huawei tíz éve van jelen Magyarországon és ma már közvetve több mint 2500 munkavállalót foglalkoztat és közel 600 beszállítóval áll kapcsolatban. A vállalat eddig 200 millió eurót, mintegy 65 milliárd forintot fordított magyarországi beruházásokra, és ezzel a második legnagyobb kínai befektetőnek számít.
- Ezek a legnépszerűbb telefongyártók most
Tech Tudomány - Kínában is jobban keresnek, mint Kolozsváron
Gazdaság - Rekordnyereséget ért el tavaly a Huawei
Gazdaság - Az öt legnagyobb mobilgyártóból már három kínai
Száj(t)tátó - Stratégiát változtat a gyengélkedő Samsung
Száj(t)tátó - Százmillió eurót fektet be Romániában a Huawei
Gazdaság
- 34231 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34233 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34233 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34235 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34236 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34236 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni