Mozgásszegény életmódunk dollármilliárdokba kerül a világnak
Világszerte 67,5 milliárd dollárba kerül a világnak az, hogy az emberek tunyák – derül ki egy csütörtökön közzétett tanulmányból. A The Lancet című, brit orvosi szaklapban közzétett tanulmány szerint a mozgás hiánya 53,8 milliárd dollárral növeli az egészségügyi kiadásokat és 13,7 milliárd dollárral csökkenti a termelékenységet.
A kutatók figyelmeztetnek, hogy a tunyaság valós költsége ennél sokkal nagyobb is lehet, mert a tanulmány csak a mozgás hiánya miatt kialakuló legfontosabb betegségekre, a szív- és érrendszeri problémákra, a stroke-ra, a cukorbetegségre, a mell- és a vastagbélrákra terjed ki. A tunyaság a tanulmány szerint évente ötmillió ember halálát okozza. A mozgás hiánya miatti pluszköltségek pedig leginkább a fejlett országokban csapódnak le.
A lap egy másik tanulmányt is közölt, mely szerint napi egy óra mozgással megakadályozható lenne minden kór, amely abból fakad, hogy valaki legalább nyolc órát ülő helyzetben tölt naponta; gyaloglás vagy biciklizés is megteszi.
A tanulmány 142 országra, a világ lakosságának 93 százalékára terjed ki. Publikálását tudatosan a riói olimpiai játékokra időzítették. Az olimpiához kapcsolódóan az orvosi szaklap további tanulmányokat tesz majd közzé a világ lakosságának fizikai aktivitásáról.
- 33741 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 33743 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 33743 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 33745 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 33746 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 33746 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni