Közel kétmilliárd linket törölt a Google öt év alatt
A Google-hoz beérkező Tartalomeltávolítási kérelmek számadaiból kiderül: az elmúlt öt évben több mint 1,75 milliárd kérés érkezett be, hogy szerzői jogi problémák miatt ne szerepeljen az URL a keresőben, és ennek 91 százalékát jóvá is hagyta a keresőcég.
A folyamat a következő: a szerzői jog tulajdonosa beküldi a tartalom eltávolítására irányuló felszólítást, mire a Google azt ellenőrzi, hogy a beadvány hiánytalan-e és nem tartalmaz-e "más hibát". Az intézkedéseket a cég az amerikai DMCA törvényre hivatkozva végzi el, és az eredményről a Search Console rendszerén keresztül értesíti az érintett webhely rendszergazdáját - hogy a tartalom nem fog látszani innentől kezdve a Google keresőjében.
Ezt követően a rendszergazda vagy a tartalom szolgáltatója viszontbejelentést tehet, majd a Google dönt a tartalom visszaállításáról, de nem vállalja a közvetítést a két érintett fél között. Ha a szerzői jogok tulajdonosa továbbra is úgy véli, hogy a tartalom jogsértő, bírósághoz fordulhat.
A jelenlegi állás alapján a Google a 91 százalékát elfogadta a bejelentéseknek, ami több mint 1,752 milliárd keresőből eltávolított URL-t jelent. Mindössze 2,1 százalék azoknak a linkeknek az aránya, amelyet a Google nem távolított el a felületéről, ez közel 40 millió elutasított URL. Emellett 16,3 millióra rúg a bejelentett érvénytelen hivatkozások száma és közel 118 millió az ismétlődő link – írja a hwsw.hu.
- 35439 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35441 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35441 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35443 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35444 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35444 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni