Hogyan hat ránk a klímaváltozás? Dokusorozat mutatja be
A klímaváltozás hatásaira hívja fel a figyelmet Wild Edens (Édenek a vadonban) című dokumentumfilm-sorozat.
A National Geographic és a Roszatom együttműködésével megvalósuló sorozat első részét, amely az Altaj-hegység, a Kamcsatka-félsziget és az Északi-sarkkörön túli területek különleges növény- és állatvilágába enged betekintést, a héten mutatták be a Fekete-tenger partján, Szocsiban megrendezett Atomexpón.
Ellen Windemuth, a dokumentumfilmet gyártó Off the Fence független produkciós iroda vezetője a bemutatón kiemelte, hogy az orosz partnerek segítségével a filmesek egészen egyedülálló felvételeket készíthettek ezekről a "varázslatos vidékekről", amelyeket ugyancsak fenyeget a klímaváltozás.
Az egyórás dokumentumfilm felvételei egy évig tartottak. A sorozat első epizódját nyáron láthatják a National Geographic csatorna nézői Afrikában, Ázsiában, Latin Amerikában, Közel-Keleten és Európában.
A Roszatom kezdeményezésére születő dokumentumfilm-sorozat a világ paradicsomi, érintetlen régióit, a térségek vad faunáját és flóráját mutatja be, amelyek különösen érzékenyek az éghajlatváltozás hatásaira. A projekt fő célja, hogy figyelmeztessen az éghajlatváltozás következményeire, a tiszta energiára való áttérés globális jelentőségére - ismertette a projekt honlapja.
A szocsi bemutatón Alekszej Lihacsov, a Roszatom vezérigazgatója is hangsúlyozta: a vállalat a különleges projekt támogatásával a globális felmelegedés és a széndioxid-kibocsátás növekedésének káros hatásaira akarja ráirányítani a figyelmet.
- 35391 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35393 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35393 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35394 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35396 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35396 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni