Alkotmányellenes a Feddhetetlenségi Ügynökség működését szabályozó törvény módosítása
Befogadhatatlannak minősítette és elutasította kedden az alkotmánybíróság az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség (ANI) működését szabályozó törvény módosítását, amely szerint három év után elévülnek az érdekellentétet kiváltó cselekedetek.
A választott tisztségviselők vagyonosodását vizsgáló ANI működését szabályozó törvény módosítása ellen Klaus Johannis államfő augusztus 2-án emelt alkotmányossági kifogást.
Az elnök szerint a jogszabály módosítása párhuzamosságot hoz létre, mert így a törvény ellentétes előírásokat tartalmaz arra az időpontra nézve, amikor az ANI jelentős különbséget állapíthat meg egy közalkalmazott vagyongyarapodását, illetve az érdekellentétet és az összeférhetetlenséget illetően.
Az ANI nem tudja ellátni törvényes feladatát az összeférhetetlenség és az érdekellentét megállapítását illetően – véli az államfő.
Az államfő szerint a jogszabály szembemegy az alkotmány által garantált jogállam elveivel.
Johannis hozzáteszi, hogy homályos és pontatlan a megfogalmazása annak az újonnan bevezetett cikkelynek, amely kimondja, hogy „a cselekedetek (...) három év után elévülnek”.
- 35683 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35685 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35686 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35687 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35688 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35688 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni