A Maros Megyei Múzeum augusztus 1-én szervezi meg Mikházán a 8R (Római) Fesztivált, amelynek idei mottója az „ép testben, ép lélek” szállóige.
A Maros Megyei Múzeum első alkalommal csatlakozik az Európai Régészet Napja alkalmával szervezett nemzetközi rendezvénysorozathoz.
A nem közveszélyes, elmebetegséggel küszködő idősödő férfi eltűnésekor kék nadrágot, világos inget és fekete kabátot viselt.
Egykori mesemondóink sem írni, sem olvasni nem tudtak, mégis mindig újraszületett általuk a mese.
A Maros megyei Mikházán Római fesztiválként elhíresült rendezvény augusztus 3-án sorozatban viszi tovább a Megyei Múzeum látványosságában, turisztikai potenciáljában jelentős, egyelőre kimeríthetetlen projektjét.
A mikházi ferences kolostor könyvtárának legszebb darabjait állítják ki szombaton a VII. Római Fesztivál keretében.
Rekordszámú hagyományőrző csapatot várnak a rendezvényre.
Művészettörténeti érdekességek, a kétezer évvel ezelőtti múlt, valamint a reneszánsz kor iskolája szerepel az idei, ötödik alkalommal megszervezett mihházi Római fesztivál fókuszában. A szervezők – a Maros Megyei Múzeum munkatársai tájékoztattak a jövő hétvégén várható eseményről.
Újból benépesült Mikházán a Csűrszínház és udvara, ahol öt társulat színpadi produkcióját láthatták a nézők, könyvekkel és írókkal ismerkedhettek, képzőművészeti alkotásokban gyönyörködhettek.
Szombat este újból megtelik élettel Mikházán a Széllyes Sándor Csűrszínház udvara, ugyanis filmmaratont szervez a TIFF és a Csűrszínházi Egyesület. Az eseményt este 9 órakor a Saul fia indítja.
Rabszolgavásárral, gladiátorok küzdelmével, barbárok és rómaiak összecsapásával, római katonák hadgyakorlatával, ezeken kívül kőmegmunkálással, ékszerkészítéssel, társasjátékokkal, divatbemutatóval, testfestéssel, mágiával készülnek az idei, a 4. Római Fesztiválra Mikházán augusztus 13-án.
A budapesti Nemzeti Színház két előadással, Tamási Áron Vitéz lélek és Weöres Sándor Psyché című darabjával –a Gyulai Várszínházzal és a Kaposvári Egyetem közös produkciójával – lépett a csűrszínház színpadára a hétvégén Mikházán a 14. Csűrszínházi Napokon.
Főként a gyerekekhez szól a Spectrum Színház legújabb, és egyben az évad utolsó előadása, amelyet június 26-án, vasárnap délelőtt 11 órakor mutatnak be Mikházán, a Csűrszínházi Napok keretében.
Két különleges faépítmény kelti fel a figyelmet Mikháza határában: két – távolról doboznak tűnő – pavilon, amelybe belépve a látogató kétezer évet ugrik vissza az időben és abba lel betekintést, hogy milyen is volt az élet ott, ahol a fadobozok állnak.
Több százan, talán ezren is lehettek azok, akik szombaton Mikházát választották cépontjuknak, és személygépkocsival vagy autóbusszal a 3R Római fesztiválra látogattak. A szervezők is elégedettek voltak a nap végén, hiszen a változatos program, kicsinek, nagynak egyaránt színvonalas kikapcsolódást nyújtott.
Gladiátorok fognak összecsapni, rabszolgákat árvereznek, divatbemutatót, borkóstolót tartanak és előadást a gasztronómiáról, kézműves-műhelyekbe várják a gyerekeket és a felnőtteket is, bemutatják, hogy hogyan éltek kétezer évvel ezelőtt – körülbelül ez és még sok haasonló és érdekes program vár mindazokra, akik augusztus 8-án, szombaton kilátogatnak Mikházára.
Harmadik alkalommal szervezi meg augusztus 8-án Mikházán a Római Fesztivált a Maros Megyei Múzeum és a Csűrszínház Egyesület.
Képzőművészet, színház, népzene, Ady-est, ifjúsági produkció, magyar népi előadóművészeti vetélkedő, cigányműsor, szépirodalmi és történelmi beszélgetés, irodalmi gasztro-műsor, táncház – mindez három napba sűrítve Mikházán.
A tavalyi sikerből kiindulva, idén újból megszervezik Mikházán a Római napot, kibővítve ez alkalommal a reneszánsz különlegességekkel is.