Az EP az úgynevezett Sargentini-jelentés elfogadásával szeptember 12-én kezdeményezte a jogállamisági eljárás megindítását Magyarország ellen.
Magyarországgal szemben tanúsított magatartása miatt kétszínűséggel vádolta Manfred Webert, az Európai Néppárt (EPP) európai parlamenti frakciójának vezetőjét Călin Popescu-Tăriceanu, az ALDE elnöke.
A nacionalista rétegeket megszólító, olcsó, populista húzás Klaus Johannis államfő részéről, hogy szerzett kisebbségi jogokat támadott meg az alkotmánybíróságon – véli Vladimir Borțun. A Nagy-Britanniában élő kutatót, politikai szakírót többek között az Európai Parlamentben küszöbön álló Románia-vitáról, az Európai Unió érdekeiről, a korrupció természetéről kérdeztük.
Szeptember 12. és 19. között készült a Publicus felmérése.
A Hej, obcané! (Halló, polgárok!) civil szervezet által összehívott gyűlés résztvevői támogatásukról biztosították a magyar kormány uniós és migrációs politikáját.
Az uniós alapszerződés hetes cikke szerinti, előző héten kezdeményezett jogállamisági eljárás lezárultáig semmiképp sem zárja ki soraiból a Fideszt az Európai Néppárt (EPP) – jelentette ki Joseph Daul pártelnök szerda este az informális salzburgi EU-csúcs margóján.
.
A magyar kormány nem adja fel a harcot.
A Le Soir szerint az Európai Parlament döntése politikailag és szimbolikusan is történelmi jelentőségű.
Kétes színvonalú humora van Sógor Csabának.
Lengyelország vétót emel a Magyarországgal szembeni európai uniós szankciók ellen, ha az ügy a Tanács elé kerül. Erről a lengyel külügyminiszter beszélt litván tárgyalása után.
Cristian Diaconescu szerint a bukaresti kormánynak nagyon oda kellene figyelnie arra, ami Magyarországgal történt.
Mint korábbi cikkünkben írtuk, az Európai Parlament szerdán 448 igen szavazattal, 197 ellenében, 48 tartózkodás mellett megszavazta a magyar jogállamisági helyzetről szóló különjelentést.
Sógor Csaba és Winkler Gyula RMDSZ-es EP-képviselők Magyarországot elítélő jelentés ellen szavaztak.
A Sargentini-jelentés az Európai Unió Tanácsa elé kerül, amely négyötödös többséggel dönt majd arról, valós-e a veszélye annak, hogy Magyarországon csorbulnak az Európai Unió alapértékei.
448 igen szavazattal, 197 ellenében, 48 tartózkodás mellett.
Szabadon voksolhatnak az Európai Néppárt (EPP) képviselői a magyar jogállamisági helyzetről szóló különjelentésről – közölte kedden este a párt európai parlamenti (EP-) frakcióját vezető Manfred Weber, hozzátéve, hogy ő maga igennel fog szavazni.
Óriási érdeklődés övezte Orbán Viktor magyar kormányfő nemzetközi sajtótájékoztatóját, amelyet a Sargentini-jelentésről tartott vita után rendeztek Strasbourgban.
Megkezdődött romániai idő szerint délután 4 óra után az Európai Parlament (EP) plenáris ülése a magyar jogállamisági helyzetről szóló különjelentésről
Kedden vitázik, majd szerdán szavaz az Európai Parlament (EP) plenáris ülése a magyar jogállamisági helyzetről szóló különjelentésről, amelyet a testület illetékes bizottságában korábban nagy többséggel elfogadtak.