A három egyfelvonásos első részét pénteken, a második részét szombaton, a harmadik részét vasárnap nézheti meg a közönség Szatmárnémeti három parkjában.
Bejelentették a július 31-én, pénteken kezdődő kolozsvári Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál két zsűrijének összetételét, valamint azt is, hogy ki kapja a 19. kiadás kiválóság-díját.
Új interjúsorozatunkban elsőként Székely Csaba drámaírónál érdeklődtünk arról, hogyan „ízlik” neki a bent ücsörgős élet, amely azután vált járványügyi intézkedésből új normalitássá egész Romániában, hogy nálunk is elterjedt a koronavírus-fertőzés.
Június 11-től 20-ig rendezik meg a POSZT-ot, ha el nem marad a koronavírus miatt.
Február utolsó hétvégéjén a sokszorosan díjazott erdélyi magyar drámaíró, Székely Csaba két színművét láthatja a nagyváradi közönség.
Székely Csaba, Schwechtje Mihály, valamint Török-Illyés Orsolya és Hajdu Szabolcs nyerte el a Kortárs Magyar Dráma-díjat az idén.
A nagyváradi teátrum ezzel ünnepli a magyar dráma napját is, miután a szombatra tervezett programokat a nemrég fiatalon elhunyt Ababi Csilla színésznő búcsúztatása miatt lemondták.
A Harag György Társulat Semmit se bánok című, fanyar humorú előadása nyitja hétfőn, szeptember 16-án Székelyudvarhelyen a dráMA kortárs színházi találkozót.
Alapvető lélektani igazságokat mutat meg Székely Csaba Semmit se bánok című drámája, például azt, hogy a kínzás is lehet rutin, de azt is, hogy a legvérmesebb gyilkos is érezhet szeretetet.
Székely Csaba Semmit se bánok című drámáját a szatmárnémeti Harag György Társulat játssza először március 22-én 19 órai kezdettel. Az ősbemutatót Lendvai Zoltán rendezi.
Kortárs drámák egy régi házban címmel indul felolvasószínházi sorozat Kolozsváron, a Shoshin Színházi Egyesület és Vallásszabadság Háza szervezésében.
Tizennégy produkció kapott helyet a 19. Pécsi Országos Színházi Találkozó (POSZT) kedden nyilvánosságra hozott versenyprogramjában.
Az Andrei Mureșanu Színház december elsejei bemutatója előtt lezajlott incidens kivizsgálását kéri a sepsiszentgyörgyi önkormányzat.
Meglehetősen torz képünk lenne a centenáriumi év Romániájáról, ha Székely Csaba Nem kimondottan 1918 (Nu chiar 1918) című, centenáriumi témájú vígjátéka sepsiszentgyörgyi ősbemutatóját december 1-jén nem előzte volna meg egy népnemzeti "flash mob".
A társulat vezetőinek ki kellett hívniuk a csendőrséget az eltávolításukra.
A román történelmet megszentségtelenítik "a románok hazájában".
December 1-én és 2-án játssza a sepsiszentgyörgyi Andrei Mureșanu Színház Cristian Ban rendező és Székely Csaba drámaíró Nem éppen 1918 című előadását.
Kétnyelvű előadást hozott létre Székely Csaba Bányavakság című darabjából az Osonó Színházműhely és az Andrei Mureșanu Színház.
Hogyan nevezik azt, amikor a román történelem egyik legnagyobb hősét rongyszőnyegekkel és elnyűtt perzsákkal „díszített” miliőben ábrázolják sportnadrágban, majóban és sportcipőben?
„Ez a balhétok nagyon kétségbeejtő” – üzente nekik a neves rendező.