Az első székelyföldi település, amely jogerősen megvédte a polgármesteri hivatalán szereplő feliratot.
Lesújtó eredmény.
2,43 százalékos a magyar diákok lemaradása az országos átlaghoz képest – derül ki a kisebbségi oktatásért felelős államtitkári kabinet képességvizsga óvások előtti eredményeit összegző közleményéből.
Csak a szövetség törvényhozói támogatták a kezdeményezést.
„Ha megtapasztalja a gyermek, hogy a tanítója hiteles, kellőképpen felkészült, szavai őszinték, és képes beleéléssel előadni egy népdalt vagy egy népmesét, akkor kíváncsisággal, jókedvvel szippantja magába őseinek hagyatékát”.
Ha a képviselőház is megtartja a kisebbségi jogokat korlátozó cikkelyeket, az RMDSZ megkeresi az alkotmányossági óvás módját.
A volt szociáldemokrata kormány léptette életbe a módosított törvénykönyvet.
A módosítások az oktatási rendszer egészét érintik, a magyar oktatásra vonatkozó részekkel pedig a már létező előírásokat kívánták még egyértelműbbé tenni.
A dobrudzsai tarár világszemlélettel Ghiulsen Iusuf Ismail konstancai rádiós újságíró, a tatár nyelvű műsor szerkesztője ismerkedtetett meg, akivel az Etnikumközi Kapcsolatok Hivatalának közszolgálati médiát tömörítő sinaiai találkozóján beszélgettem.
November 8-án, pénteken 10 órakor teszik le az új zilahi iskola alapkövét, de nem mondanak le a Wesselényi Református Kollégium visszaszerzéséről sem.
A lépés időzítésének nincs köze a liberálisokkal hétfőn kötött megállapodáshoz.
Az RMPSZ kézdivásárhelyi konferenciáján tömbben és szórványban dolgozó iskolaigazgatók és Toró Tibor szociológus vázolta fel, hogy milyen hatással van a magyar oktatásra az oktatási tárca rendelete, ám megoldást nem sikerült találni.
Az idei nyolcadikos képességvizsgán a hivatalos sikerességi ráta 73,2 százalékos volt országos szinten, a magyar nyelven tanulók esetében ennél alacsonyabb, 70,7 százalékos.
Az iskola által leadott beiratkozási tervektől eltérően egy magyar szakközépiskolai osztállyal kevesebb indul ősztől Csíkszereda egyik népszerű tanintézményében, a Kájoni János Szakközépiskolában.
A magyar diákok érettségi eredményeinek javulásának érdekében hárompontos cselekvési terv kidolgozását szorgalmazza a Magyar Szülők Szövetsége, amiről kedd délelőtt, Marosvásárhelyen egyeztetnek a meghívott oktatási szakemberekkel.
A parlament emberi jogi bizottságának asztalára került csütörtökön a Magyar Polgári Párt (MPP) azon törvénymódosító javaslata, amely az érettségin és a képsségvizsgán eltörölné a román nyelv és irodalmat a kisebbségekhez tartozó diákok vizsgatantárgyai közül.
Meggyőződésük, hogy csak egy átfogó kurrikuláris reform révén lehet és szükséges a közoktatásban létező diszkriminatív helyzeteket megoldani.
A felvételi űrlapon egy rossz bejelölés miatt román tannyelvű iskolába kerülhetnek a magyar nyolcadikosok – hívta fel a figyelmet kedden a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ).
Nem az a kérdés, hogy fel kell-e mérni vagy sem a magyar tanulók román nyelvtudását, hanem az, hogy a vizsgáztatás és az ország nyelvének az oktatása hogyan történik – vélekedett a MAKOSZ elnöke.
Kulcsár-Terza József, a Magyar Polgári Párt parlamenti képviselője egyedüli aláíróként iktatta a képviselőházban a tanügyi törvényt módosító indítványt – adta hírül szerdán az MPP sajtóirodája.