A kereskedelempolitika, a tisztességes és egyenlő versenyfeltételek biztosítása, valamint a halászatról szóló megállapodás a legvitatottabb.
Súlyos fennakadás is kialakulhat a kontinensre vezető legforgalmasabb átkelő útvonalakon.
Több kérdésben továbbra is jelentősek a nézetkülönbségek.
Újabb tárgyalási forduló következik.
Ha nincs megállapodás, vámot vezetnek be.
Az egyik legvitatottabb kérdésről, a brit területi vizeken érvényesítendő halászati jogokról Frost azt mondta: „hatalmas a szakadék” a két fél álláspontja között.
Közölte pénteken David Frost, a brit tárgyalóküldöttség vezetője.
Ha a nem hosszabbítják meg a Brexit átmeneti időszakát, nem éri meg behozni a brit gépkocsikat.
A jövőbeli kétoldalú kapcsolatrendszer kialakítására az év végéig van idő.
„Nem engedhetjük meg, hogy London válogasson, melyek a számára kedvező feltételek" - fogalmazott Michel Barnier, az Európai Bizottság Brexit-ügyi főtárgyalója.
Gazdasági problémát okozhat, ha nem születik megállapodás az Egyesült Királyság és az Európai Unió jövőbeni kapcsolatrendszerének feltételeiről - erről Gálik Zoltán, a Corvinus Egyetem docense.
Az ONS csütörtöki ismertetése szerint tavaly 196 ezer EU-állampolgár érkezett egy évnél hosszabb idejű tartózkodás céljából, 147 ezren távoztak, vagyis a teljes nagy-britanniai uniós bevándorlás nettó egyenlege plusz 49 ezer volt 2019 egészében.
„Nagyon csekély” előrelépést sikerült csak elérni a legfontosabb kérdésekben az Egyesült Királyság és az Európai Unió jövőbeni kapcsolatrendszerének kialakításáról szóló tárgyalássorozat e héten tartott fordulóján
Több mint 3,1 millióan már megkapták a határidő nélküli tartózkodási jogosultságot.
A brit belügyminisztérium csütörtökön ismertetett friss adatai szerint meghaladta a 3,3 milliót azoknak a külföldi EU-állampolgároknak a száma, akik tartós letelepedési engedélyért folyamodtak a brit hatóságokhoz.
A Brexit után is maradhatnak Nagy-Britanniában az életvitelszerűen ott élők.
Márciusban kezdődik a hagyományos kék brit útlevelek kibocsátása Nagy-Britanniában.
A brit kormány által 2021-től tervezett új bevándorlási szabályok nem érintik a már Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárokat - közölte csütörtök esti tájékoztatásában a brit belügyminisztérium.
Főleg az alacsony szakképzettség jelent hátrányt.
A brit belügyminisztérium arra kérte a több mint 65 éve Londonban élő olasz állampolgárt, hogy szülei igazolják korát.