Minden nap egy-egy archív előadásfelvétellel jelentkeznek.
Az osztálytermi előadássorozathoz köthető ez a megmozdulás is, hiszen a korábbi Kő, papír, olló; Pali és Lea-sorozathoz hasonlóan ezt is interaktív, fiataloknak szóló előadásként találták ki.
Így emlékeznek a mű 1883-as ősbemutatójára.
Szabadtéri előadással tisztelegnek Az ember tragédiája 1883-as bemutatója előtt.
Fontos évfordulóhoz érkezett a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceum Drámatagozata, amely húsz évvel ezelőtt, 2000 szeptemberében kezdte el működését.
Egész Erdélyből várják a jelentkezőket.
Székely Csaba, Schwechtje Mihály, valamint Török-Illyés Orsolya és Hajdu Szabolcs nyerte el a Kortárs Magyar Dráma-díjat az idén.
Fehér Éjszakát hirdet vasárnapra a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház. A magyar dráma napja alkalmából szervezett ingyenes eseményen kulisszalátogatás és színházi kvíz is lesz.
A Harag György Társulat Semmit se bánok című, fanyar humorú előadása nyitja hétfőn, szeptember 16-án Székelyudvarhelyen a dráMA kortárs színházi találkozót.
Közelebb hozná a nézőket az alkotókhoz, a színházhoz és egymáshoz a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház 11. dráMA fesztiválja, amely szeptember 16. és 21. között indítja az évadot.
Szilágyi Bálint viszi színre O. Horváth Sára gyerek(nem)vállalásról szóló Gyerekjáték című drámáját a 2019/2020-as évad második felében a nagyváradi Szigligeti Színházban.
Rohamrendőröket vetettek be.
A nagyváradi Szigligeti Színház pályázatot ír ki a 2018-as dráMÁzat debütdíjas művének megrendezésére.
A román kultúra napján a sokoldalú Gabriel Sandu film- és színházi színészt, dráma- és újságírót kérdeztük arról, ami a világunkat mozgatja. Mindemellett egy magyar drámaíró társáról is elismerően szólt.
Két tinédzser öngyilkosságának fiktív történetéből kiindulva beszél a kamaszkori traumákról Háy János Völgyhíd című ifjúsági színműve, amelyet interaktív drámafoglalkozás kíséretében mutatnak be Marosvásárhelyen.
Az RMDSZ kultúráért felelős ügyvezető alelnökét kérdeztük.
Dálnoky Réka nyerte az RMDSZ és a Communitas Alapítvány román-magyar együttélésről szóló drámapályázatát.
Eredményhirdetéshez érkezett a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház és a nagyváradi Szigligeti Színház közös, dráMÁzat IV. elnevezésű drámapályázata.
A fiatalokat nem az érettségi tételek dramatizálásával, hanem az életüket megjelenítő előadásokkal lehet bevonzani a színházba, és igen, ha felkérnék őt erre, írna drámát a centenáriumról, de semmiképp nem „egyszeri használatút” – mondta Elise Wilk brassói drámaíró.
A Tomcsa Sándor Színház és a nagyváradi Szigligeti Színház harmadik dráMÁzat című drámapályázatának nyertes darabját Vladimir Anton rendezi, aki először dolgozik magyar nyelvű társulattal.