A korábbi listavezető Hollandia valójában nem 20,5, hanem csak 5,5 milliárd eurót fektetett be Romániában.
Az idei első két hónapban 70,86 százalékkal csökkentek a külföldi közvetlen tőkeberuházások.
A legtöbb befektetés a gazdaságilag amúgy is fejlett térségeket gyarapítja.
Két javított negatív listát adott ki Kína vasárnap a külföldi befektetések piaci hozzáférésére vonatkozóan, ennek köszönhetően július 30-tól a külföldi befektetők az eddiginél több területen vehetik ki részüket.
Hozzánk képest még a bolgárok is nagybefektetők.
Ez az összeg hozzávetőleg a fele a tavalyi értéknek.
Eugen Teodorovici pénzügyminiszter úgy nyilatkozott péntek este, az adóügyi intézkedések elfogadására összehívott kormányülés után, hogy véleménye szerint nem fognak kivonulni külföldi vállalatok Romániából.
Csomagolóanyag gyárat épít a Dunapack a főváros vonzáskörzetében, az alkalmazottakat a cég sepsiszentgyörgyi üzemében fogják betanítani.
Aggodalmukat fejezték ki a kiszámíthatatlanság miatt a Romániában befektető német vállalatok.
Az év első hat hónapjában 29,44%-kal nőttek a közvetlen külföldi beruházások az elmúlt esztendő hasonló időszakához képest.
Az amerikai cégektől a romániai illetékesek csúszópénzeket követelnek.
A gyár kapacitása évente 150 ezer autó gyártására elegendő.
Magyarországon a profitadó 7, Bulgáriában 6 százalékkal alacsonyabb, mint nálunk.
Az infrastruktúra csak a kormány nyilatkozatai szintjén prioritás, a külföldi befektetőket pedig nem kéne ellenségnek tekinteni – fogalmazta meg a kormánynak célzott kritikáját csütörtökön Piteşti-en Klaus Johannis.
A magyarlakta régiók közül Maros megyébe érkezett a legnagyobb értékű idegen tőke, 1,735 milliárd euró, Hargita megyét ellenben messzire elkerülik a befektetők.
Az elmúlt tíz évben bő 8 milliárd euró külföldi tőke áramlott Erdélybe befektetések formájában, közel harmadával több, mint a Regátba.
Külföldi befektetők 1075 milliárd euró közvetlen beruházással erősítették Románia gazdaságát az első negyedévben. Ez kevesebb az előző év hasonló időszakához képest.
Tíz év leforgása alatt csupán 134 hazai cég vette a bátorságot, hogy befektessen külföldön. Ennek fényében nem csoda, hogy Romániának nincsenek olyan regionális szinten is jelentős vállalatai, mint Magyarországnak a MOL, az OTP vagy a Wizz Air.
Tavaly az első tizenegy hónapban 36 százalékkal nőtt a külföldi közvetlen tőkeberuházások értéke Romániában a 2015-ös év hasonló időszakához képest - közölte pénteken a Román Nemzeti Bank.
Az év első tíz hónapjában 34 százalékkal nőttek a külföldi közvetlen tőkeberuházások a tavalyi azonos időszakhoz képest - közölte szerdán a Román Nemzeti Bank.