Egyrészt finanszírozzák a fiatal vállalkozók üzleti terveinek megvalósítását és a munkahelyteremtést, másrészt a meglévő vállalkozók innovatív ötleteit, amivel bővítenék tevékenységüket.
Szombaton tette közzé a GCS a két nyomtatvány modelljét.
A helyi sajtó és a szemtanúk leírásai alapján az útépítő cég egyik alkalmazottja az áldozat, akit elütött az egyik munkagép.
Az eperszedők pénze idén több mint duplája annak az összegnek, amit a befektetők hoztak az országba.
Sziklák zuhantak a kotrógépre.
Az exkavátor kezelője a kabinban rekedt.
0,1 százalékponttal alacsonyabb az előző havinál.
A koronavírus-járvány miatt hozott óvintézkedések betartásának biztosítását ellenőrző akciójuk során bukkantak számos egyéb szabálytalanságra is, például a nem bejelentett alkalmazottak foglalkoztatására.
Szeptember végéig több EU-n kívüli munkavállaló jött Romániába, mint 2018-ban tizenkét hónap alatt.
A jól bejáratott rutinok, amelyek eddig sok család életét meghatározták, ingatagok, nem léteznek – ez kiváltképpen megnehezíti a járvány okozta szorongásokkal való megbirkózást, hiszen nehéz a „lesz-e holnap iskola?”, „mi lesz a gyerekekkel, ha online oktatásra kényszerülnek, a szülőnek viszont dolgoznia kell?”, „mi történik, ha egy családtag megfertőződik?” gondolatok között lavírozni. Egyszerre túl sok a változás, a krízisidőszak felemészti az energiákat.
Olaszországban szedtek almát.
A tanfelügyelőség teljes épületét fertőtlenítették, jelenleg az épületben csak az adminisztratív és a kisegítő személyzet dolgozik, a tanfelügyelők két hétig távmunkában tevékenykednek.
Felgyorsítják az energiarendszer átalakítását, amelynek célja, hogy 2050-re kizárólag megújuló forrásból származó energiát használjanak fel az országban.
A munkanélküliség növekedésével kapcsolatos aggódó újságírói kérdésre megerősítette, hogy nem kell újra leállnia az ország működésének, hanem azokra a területekre kell koncentrálni, ahol több a fertőzött.
A jegyzőről még pénteken kiderült, hogy fertőzött, majd a jogi osztály egyik munkatársának lett pozitív a koronavírustesztje, őket a helyi kórházban ápolják.
A hazai munkavállalók többsége kedvezően vélekedik a távmunkáról, ám egy sor tanulmány szerint hosszú távon káros pszichés hatásai vannak, rontja a hatékonyságot.
Augusztusban 5,3 százalékos volt a ráta.
Az idei év első kilenc hónapjában a romániai kis- és középvállalkozások, illetve a sturtupok több mint tízezer állás hirdettek meg - tájékoztat a HotNews.
A legtöbb embert a temesvári székhelyű Profi Rom Food alkalmazta tavaly.