A Pfizer-BioNTech vakcinából elsőként a Dél-Pesti Centrumkórházba, majd az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetbe, a Semmelweis Egyetem Klinikájára, a nyíregyházi Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházba és a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházába szállítanak.
Az Európai Unió tagországai december 27-től megkezdik a lakosság koronavírus elleni beoltását – közölte Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön.
Beüzemelték a koronavírus elleni oltás tárolására létrehozott raktárakat – közölte a csütörtöki kormányülés elején Nelu Tătaru egészségügyi miniszter.
Még az idén elkezdődhet a koronavírus elleni oltás Romániában, az első, „szimbolikus” adag oltóanyag karácsony és újév között érkezhet az országba.
Várhatóan december 23-án adja ki az Európai Unió gyógyszer-felügyeleti hatóságának szerepét betöltő Európai Gyógyszerügynökség (EMA) az új típusú koronavírus ellen az amerikai Pfizer és a német BioNTech által kifejlesztett oltás forgalmazási engedélyét – jelentette kedden egybehangzóan két német lap.
A Moderna jövő évi árbevétele több mint kétszázszorosa lehet a tavalyi értéknek.
Az alkohol ugyanis hatalmas terhet róna a méregtelenítési rendszerre, ezáltal pedig gátolná a védettség kialakulását.
A BioNTech és a Pfizer kedden benyújtotta kérelmét a SARS-CoV-2 koronavírus elleni vakcinájuk európai engedélyezésére. Az amszterdami székhelyű Európai Gyógyszerügynökség (EMA) tájékoztatása szerint a német biotechnológiai cég és az amerikai gyógyszergyártó óriás gyorsított eljárást kért.
A termék hatásfoka szinte azonos a Pfizer által kifejlesztett oltáséval, azonban már mínusz 20 fokon biztonságosan tárolható.
Már tavasszal elkezdődött a versenyfutás egy vakcina kifejlesztésére.
Oltási karavánokat is szerveznek a fogyatékkal élő, vagy a vidéken élő, alacsony mobilitású személyek számára a koronavírus elleni országos kampány keretében, jelentette be vasárnap este Valeriu Gheorghiţă, a kampány koordinátora
Várhatóan december 10-én engedélyezik a Pfizer oltóanyagát.
Csak az idén 50 millió darabot tudnának gyártani, jövőre túlléphetik az egymilliárdot.
A múlt héten a német Pfizer és a BioNTech jelentette be, hogy közösen kifejlesztett oltása több mint 90 százalékban hatékony.
Az unió végrehajtó testülete előzőleg már négy gyógyszeripari céggel kötött megállapodást, és a Curevac után, az amerikai Moderna biotechnológiai vállalattal is készül szerződni.
A Politicónak nyilatkozott Ugur Sahin.
A romániai lakosság 38 százaléka nem oltatná be magát a koronavírus ellen, ha a közeljövőben elérhetővé válna a vakcina – derül ki egy közvélemény-kutatásból.
Európában 2021 elején válik elérhetővé a Pfizer vakcinája.
Az év végéig 15-20 millió ember beoltására alkalmas mennyiséget tudnak legyártani.
Az emlősök, madarak és hüllők világszerte természetes élőhelyük átlagosan 18 százalékát veszítették el eddig a földhasználat változása és a klímaváltozás miatt.