Az Olajfák hegyének lábánál kutattak a régészek.
A sziklafal, amelyen az őskori műveket felfedezték, csaknem 13 kilométer hosszan húzódik.
Az Izrael északi részén működő Iszlám Mozgalom 1999-ben illegális felújításokat végzett a Templomhegyen vagy Mecsetek terén, arab nevén Haram al-Sarifon, majd több mint 9000 tonna, régészeti leletekkel kevert talajt rakott le az alant fekvő Kidron-völgyben.
A szakemberek szerint a venetói lelőhely immár kulcsfontosságú a neandervölgyiek Európából való fokozatos kihalásának megértéséhez.
Az UNESCO világörökségi helyszíneinek listáján szereplő Meroé, amely az ősi Kusita királyság központja volt több száz történelmi emléket őriz.
A két fiatal a tachovi járásban lévő Kladruby kolostor közelében lévő erdőben sétált, amikor észrevett néhány érmét a földön.
A kutat a 2-3. századtól az 5. századik használták. Ebben az időben akár 30 ezer római katona is állomásozott a Rajna-vidéken.
A régészek rábukkantak egy relikviák őrzését szolgáló kődobozra is, de sajnos üresen.
A palotát az azték birodalom bukása után Hernán Cortés spanyol hódító otthonaként használta, az ásatás erre is talált bizonyítékot.
Ezidáig két koporsót és 15 azonosítatlan személy maradványait tárták fel.
Több mint hatvan mamut maradványait tárták fel a régészek egy Mexikóvároshoz közeli területen.
Egy szerbiai felszíni szénbányában bukkantak rá.
Vitát váltott ki a romániai régésztársadalomban egy Willendorfi Vénuszra emlékeztető szobor. Rendőrségi ügy lehet belőle.
Az Albadraco tharmisensisnek elnevezett őshüllő tudományos leírása a Cretaceous Research folyóiratban jelent meg a közelmúltban.
Építéstörténeti és várostopográfiai szempontból jelentős a felfedezés, mert az alapzatok ismeretében kiszámítható a telkek szélessége, és az, hogy hogyan következtek egymás után a házak.
A Dicsőséges mártír-templomnak elnevezett bazilika legfontosabb leleteit kiállítják Jeruzsálemben áprilisig a Biblia Földje Múzeumban.
Újabb, eddig ismeretlen információkat nyertek Kolozsvár középkori városfaláról a régészek.
Az utóbbi évtizedek legfontosabb és leggazdagabb román stílusú kőfaragvány-együttese került elő az Arad megyei borosjenői várban.
A sírdomb a Római Birodalom egyik legfontosabb útvonala mellett helyezkedik el, amely összekötötte az Appennini-félszigetet Pannoniával, a Balkánnal és Kis-Ázsiával.