Kicsi, 3-6 éves gyerekeink számára igenis teremtsük meg a mesevilágot, szórjunk titokban egy kis lisztet az előszoba padlójára, hagyjuk résnyire nyitva a kályhaajtót, maradjon egy angyalszárnyból kihullott tollpihe a karácsonyfa közelében, jöjjön a varázslat, merjünk játszani, gyermeki szemmel kíváncsinak lenni.
A nagyszülő-unoka kapcsolat azonban nem csak a nagyszülők miatt fontos, hiszen mindkét fél életéhez rengeteg pozitívumot tesz hozzá.
Rendkívül vegyesek a tapasztalatok az online oktatás terén, van, ahol kitűnően működik, míg bizonyos településeken semmilyen tevékenység nem működik. Ugyanakkor a társadalom a pedagógusok igényeihez többnyire negatívan áll hozzá.
A koraszülött babák testhőmérséklete gyorsan csökken, ezért fontos, hogy a szülőszobából akár a kórterembe, akár az intenzív osztályra inkubátorban vigyék őket.
2011 óta november 17-én ünnepeljük a koraszülötteket.
Mutatjuk, hogy miért veszélyes mondatok ezek: „Hagyd abba a sírást, csak a kislányok sírnak!”, „Fiú létedre ügyesebb is lehetnél”, „Majd a tesód kiporszívózza a szobát”.
Megkérdeztük az érintetteket, hogyan értékelik a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI) jelzése nyomán meghozott intézkedést.
A kényszerítés egyik következménye, hogy elkezdi a gyerek azt gondolni, hogy teljesen rendben van, ha a felnőttek hozzáérnek.
Jó, ha a szülő tudja, melyek azok a területek gyermekénél, amik fejlesztésre szorulnak. Ha nagyon izgága, és kevésbé tud koncentrálni, akkor az összpontosításán kell csiszolni, ha feledékeny, és ritkán emlékszik, mit hol tesz le, akkor memóriáján is érdemes dolgozni.
„Gyűlik a focicsapat. Isten hozott, Bertalan” – írta a büszke nagyapa.
Október 30-a a Szülőföldön magyarul 2019/2020 év programjának meghosszabbított leadási határideje – emlékeztetett a program romániai koordinátora.
Az újszülöttgyógyászaton azonban továbbra is végeznek összetettebb szív-, idegsebészeti és sebészeti rendellenességgel kapcsolatos műtéteket, ugyanis ezekre csak itt van jelenleg lehetőség
Hatásos például a „megértem, hogy félsz”, a „tudom, hogy nehéz”, és a „tegyél meg minden tőled telhetőt” kijelentés.
A szülőkre az eddigi évekhez képest a járványidőszakban több otthoni oktatás hárul, és ez bizony gyakorta gyermek-szülő „harcokat” eredményez. Hogyan folyhatnak bele a tanításba az anyák és apák? Fel kell csapniuk tanítónak, változtatniuk kell az elvárásaikon? Keresztesi Polixéna iskolapszichológust kérdeztük.
Lauren Lowry logopédus szerint a hosszú és komplex mondatok, amelyek számos információt tartalmaznak, összezavarhatják a gyereket, ezért a kicsikkel ajánlott tisztán és érthetően, tőmondatokban beszélni.
A gyermekpszichológus úgy véli, fontos, hogy a szülők ne bénuljanak meg a hirtelen jött helyzettől, hanem a lehető leggyorsabban kapcsoljanak át problémamegoldó üzemmódjukba.
A rendrakás ne büntetésként szerepeljen a gyermek napirendjében, hanem játékként jelenjen meg: elpakolhatják az eszközöket kategóriák szerint is a gyerekek.
Egy hét alatt több száz hozzászólás és megosztás kerekedett a Magyar Szülők Szövetségének Facebook-bejegyzése körül: legtöbben csalódottan számoltak be a „logikátlanságról”, „fejetlenségről”, „gyermekkínzásról”, „embert próbáló helyzetekről”, „alternatív oktatást megsemmisítő rendelkezésekről”.
Köntés Beáta pszichoterapeuta tanácsainak gyakorlatba ültetése könnyebbé teheti a gyermek mindennapjait.
Ahhoz, hogy a káromkodás ne épülhessen be a gyermek szókincsébe, nem tiltásra, hanem a szülő önfegyelmére és leszokásra van szükség.