Ezért érdemes naponta cickafarkot fogyasztani
A cickafark teája külsőleg és belsőleg is használható, rengeteg problémára jó. Az ősidőkben is közkedvelt növénynek számított, a Neander-völgyi temetkezési helyeken is találtak belőle növényi maradványokat. A történészek szerint az ókori görögök és rómaiak is nagy becsben tartották, a középkorban pedig gonoszt elűző amulettként használták. A femina.hu portál összegyűjtötte a cickafark 5 áldásos egészségügyi hatását.
- Fertőtlenítő
Porított formában a cickafarkot a benne lévő antiszeptikus olajoknak és tanninoknak köszönhetően, sebkezelésre használják. A sérülésre szórva fertőtlenítő hatású, csillapíthatja, megállíthatja a vérzést. Zúzódások enyhítésére is tökéletes. Antimikrobiális és vírusellenes tulajdonsága miatt a csípések, vágások és égési sérülések kezelésére használható, de a fájdalmat is csillapítja egy bizonyos fokig, ha a sérülés nem túl súlyos.
- Görcsoldó
A cickafark hasmenés, puffadás és hasi görcsök esetén is alkalmazható. Menstruációs görcsök esetén is hasznát vehetik a nők, és mivel stimulálja a medence véráramlását és a méh izmait, segíthet a szabályos havi ciklus fenntartásában.
- Gyulladáscsökkentő
A cickafark a benne lévő flavonoidoknak és lanktonoknak köszönhetően leginkább a belekben kialakult gyulladások visszaszorítására alkalmas, de külső alkalmazása is hatásos. Több ekcéma tüneteinek kezelésére használatos krém alapanyaga. Bélgyulladás és gyomorhurut esetében is gyakran ajánlott a fogyasztása. Teájával a lázat, de szem- és ínygyulladást is lehet kezelni, ha borogató vagy öblögető főzetként alkalmazza. Ülőfürdőként nemi fertőzések, felfázás, prosztatabántalmak és aranyér kezelésére is bevált gyógymód.
- Emésztést segítő és méregtelenítő
A cickafark az emésztőrendszer gondtalan működését támogatja, valamint növeli az étvágyat. Keserűanyag-tartalmának köszönhetően a májat is regenerálja, méregtelenítő hatása leginkább vizelet- és epehajtásban nyilvánul meg.
Van, amikor vigyázni kell vele
Rengeteg gyógyhatása mellett teájának fogyasztása nem minden esetben ajánlott, mivel növeli az ösztrogénszintet, ami a jóindulatú méhdaganatok, miómák növekedését segíti elő. Továbbá parlagfűre allergiás személyeknek sem javasolt fogyasztani, mert szervezetükben allergiás tüneteket, pattanásokat és kiütéseket produkálhat. A cickafark bármiféle konkrét orvosi alkalmazása előtt nem árt házi- vagy kezelőorvossal konzultálni, hogy az előbb említett problémákat kizárva nyugodtan lehessen fogyasztani.
- 35837 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35839 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35839 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35841 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35842 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35842 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni