Több akácmézet vesznek Magyarországtól a japánok
Növekedhet a magyar akácméz exportja a Távol-Keletre, miután az egyik legnagyobb Japán áruházlánc, a CGC Japan felvette az Aranynektár Kft.-t beszállítói sorába. Az első konténer feldolgozott, csomagolt mézet már el is indították a szigetországba - mondta a dunavarsányi társaság vezetője az MTI-nek.
Az új értékesítési csatorna jóvoltából akár megháromszorozódhat a társaság elmúlt években Japánba irányuló mézexportja, elérheti a 600 tonnát, megközelítően egymilliárd forintot - fejtette ki Takács Ferenc. Hozzátette: ennek gazdasági jelentőségét emeli, hogy az elmúlt három év kedvezőtlen időjárása következtében az eladható magyar méz mennyisége csökkent, így a piacok egy része elveszett, és az idén a kaptárakból begyűjtött bőséges méztermést nehezebb eladni a külpiacon.
A szakember ismertetése szerint az évente átlag 22-24 ezer tonna előállított magyar méz nagyobb hányada exportra kerül, ez mintegy 70 milliárd euró értéket jelent, ami az agrárkivitel hozzávetőleg egy százalékát teszi ki. Az 1989-ben alakult Aranynektár Kft. tavaly 3000 tonnányi feldolgozott mézet exportált 4,5 milliárd forint értékben.
A társaság éppen a japán piaci lehetőség bővülésére alapozva új csarnok építését, két modern csomagolósor beállítását tervezi, amivel további 1500 tonna méz értékesítése válik lehetővé. A 300 millió forint értékű beruházáshoz a saját forrás mellett pályázati pénzekre is számít a vállalkozás - mondta Takács Ferenc.
- 34962 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34964 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34965 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34966 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34967 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34967 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni