Az amerikaiak többsége egyetért Trump válságkezelő politikájával
Az amerikaiak többsége kedvezően ítéli meg Donald Trump elnök válságkezelő politikáját a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban - derült ki a The Washington Post című napilap és az ABC televízió pénteken nyilvánosságra hozott közvéleménykutatásából.
A felmérés szerint a megkérdezettek 51 százaléka helyesli az elnök válságkezelő politikáját és intézkedéseit, 36 százaléka pedig "nagyon erőteljesen" támogatja az elnököt. A megkérdezettek 58 százaléka ugyanakkor úgy nyilatkozott: a járvány kitörésekor Trump "túl lassan reagált a problémákra". Ezzel szemben 38 százalékuk mondta azt, hogy a Fehér Ház "a megfelelő ütemben és sebességgel" cselekedett. A pénteki felmérés szerint Donald Trump általános tevékenységének támogatottsága 48 százalékos.
Más közvéleménykutatások is az elnök erős támogatottságát mutatják. A Fox televízió csütörtökön megjelentetett közvéleménykutatása Trump 51 százalékos támogatottságáról számolt be, a Politico című lap és a Morning Consult intézet közös felmérése pedig szerdán - az előző heti 43 százalékoshoz képest - az elnök 45 százalékos népszerűségét mutatta ki.
Trump pénteken több haragos Twitter-bejegyzést tett közzé. A General Motors autógyár ugyanis - mint írta - nem teljesíti a lélegeztetőgépek gyártására tett ígéretét. Az egyik mikroblog-bejegyzésben az elnök úgy fogalmazott: "a General Motorsszal, szokás szerint, mintha soha nem mennének rendben a dolgok. Negyvenezer, rendkívül szükséges lélegeztetőgépet ígértek nekünk 'nagyon gyorsan'. Most pedig azt mondják, hogy csak 6000 lesz, április végére".
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) March 27, 2020
Az elnök egy másik bejegyzésben úgy fogalmazott: "a General Motorsnak muszáj azonnal újranyitnia az ohiói Lordstownban buta módon bezárt üzemét, és meg kell kezdenie most a lélegeztetőgépek gyártását". Majd a Ford gyárat is a lélegeztetőgépek gyártásának megindítására sürgette.
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) March 27, 2020
Az elnök a Twitteren egy republikánus képviselőnek a pártból való kizárására is felszólított. Thomas Massie kentuckyi képviselő ugyanis jelezte, hogy a washingtoni idő szerint péntek déli képviselőházi voksoláson nem szavazza meg a gazdaság megsegítését célzó - és a szenátus által csütörtökön már elfogadott - csomagtervet. Az amerikai elnök szerint Massie "csak publicitást" akar, és a csomagterv elfogadását ugyan megakadályozni nem tudja, de késleltetheti, és ez "veszélyes és költséges". "Dobják ki Massie-t- a Republikánus Pártból" - javasolta Trump.
Andrew Cuomo, New York állam kormányzója pénteken - a szokásos napi sajtótájékoztatóján - újabb négyezer kórházi ágy, és tábori kórházak felállítását kérte az amerikai elnöktől. A kormányzó bejelentette, hogy New Yorkban péntek délelőtt 44 ezer 635 Covid-19-es esetet tartottak nyilván, és az új típusú koronavírus által kiváltott betegségbe az államban eddig 519 ember halt bele.
Az Egyesült Államokban a Johns Hopkins egyetem és kórház péntek délelőtti adatai szerint összesen több mint 86 ezer fertőzöttet tartottak nyilván. A fertőzések száma azonban egyes térségekben - például az északnyugati Washington államban, a keleti parti Massachusettsben vagy a déli Louisianában - rohamosan emelkedik. A louisianai New Orleans mellett kifejezetten romlik a helyzet Chicagóban és Detroitban is.
- 34959 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34961 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34962 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34963 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34964 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34965 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni