Obama a Trumpra szavazó spanyolajkúakat bírálta
Élesen bírálta a republikánus elnökjelöltre, Donald Trump elnökre szavazó spanyolajkú amerikaiakat a demokrata párti Barack Obama egykori elnök szerda este egy podcastban.
A volt elnök az interneten közzétett beszélgetésben azt állította, sok embert meglepett, hogy a spanyolajkú amerikaiak, köztük is kivált az evangéliumi keresztények Trumpra voksoltak.
„Sok evangéliumi keresztény spanyolajkú gondolja úgy, fontosabb, hogy Trump támogatja az azonos neműek házasságáról vagy az abortuszról vallott nézeteiket, mint az, hogy rasszista dolgokat mond a mexikóiakról vagy ketrecekbe zárja az illegális munkásokat" – fogalmazott az interjúban Obama. Azt is mondta, „Donald Trump Republikánus Pártja" arra bátorítja a fehér férfiakat, hogy áldozatnak tekintsék magukat, holott „a történelem, a gazdaság és az adatok ezt nem támasztják alá".
Jobboldali portálok elemzői ezzel kapcsolatban jelezték, hogy a mexikói–amerikai határt illegálisan átlépőket Obama kormányzata is ketrecekhez hasonló barakkokban helyezte el a bevándorlási vagy a kitoloncolási eljárás lefolytatása idejére. Egyedül 2014-ben 60 ezer, a szülei nélkül az Egyesült Államokba érkező kiskorút helyeztek el ezekben a barakkokban, amelyeket Obama elnöksége idején állítottak fel.
Without Evidence, Former President Obama Accuses Hispanic Trump Voters Of Bigotry https://t.co/gZXCIJzB9h
— Ben Domenech (@bdomenech) November 25, 2020
Emlékeztettek arra is, hogy Trump 2008-ban még ellenezte az azonos neműek házasságát, de 2012-ben az alkotmánybíróság szerepét ellátó szövetségi legfelsőbb bíróságnak az azonos neműek házasságának engedélyezését jóváhagyó döntésére már azt mondta, részéről „rendben van".
Donald Trump az idei elnökválasztáson a homoszexuális közösségek szavazatainak 28 százalékát nyerte el, többet, mint republikánus elnök valaha is. A spanyolajkú amerikaiak 32 százaléka szavazott rá, négy százalékkal többen, mint 2016-ban.
Steve Cortes, Trump egyik kampánytanácsadója a Twitteren azt írta szerda este, hogy Obama megsértette a spanyolajkú amerikaiakat. „Bár az élettel kapcsolatos álláspontok fontosak, az amerikai dolgozókat, köztük a spanyolajkúak többségét a gazdasági helyzet javulása vonzotta Trumphoz" – írta Cortes, aki maga is spanyol anyanyelvű.
„Barack Obama ismét csak nagy csalódást keltett az amerikaiakban, ezúttal az evangéliumi keresztény spanyolajkúakban, akiket azért bírál, mert ők az értékrendjüket és gazdasági érdekeiket a liberális megszállottság elé helyezték" – tette közzé véleményét a Twitteren Tom Cotton, Arkansas állam republikánus szenátora.
Greg Abbott, Texas republikánus kormányzója pedig arról írt a Twitteren, hogy „néhány demokrata még mindig úgy gondolja, hogy bírálhatja a spanyolajkúak értékrendjét és hitbéli meggyőződését, miközben a rasszista kártya kijátszásával azért a szavazatukat akarja".
- Biden: a beiktatás után két hónapon belül állampolgárságot kapnak az illegális bevándorlók
Külföld - Magyar és román felmenőkkel rendelkező politikusok is kulcsfontosságú tagjai Biden leendő kormányának
Külföld - Michiganben hitelesítették Biden választási győzelmét, Washingtonban megkezdődhet a hatalomátadás folyamata
Külföld
- 34937 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34939 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34939 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34941 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34942 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34942 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni