Külföld

  • Ferenc pápa nem ment el a tiszteletére rendezett koncertre

    A szentszéki szóvivő közleményben cáfolta, hogy Ferenc pápának egészségi problémái lennének, miután az egyházfő nem jelent meg szombaton a Vatikánban a tiszteletére rendezett koncerten.

  • Evakuálták Calgary egész belvárosát az árvíz miatt

    Helyi idő szerint pénteken a kanadai árvíz miatt ki kellett üríteni Calgary egész belvárosát, 75 ezer embernek kellett elhagynia a lakhelyét. Az áradó folyók utakat és hidakat sodortak el a Sziklás-hegység keleti oldalán, Alberta tartományban fekvő, több mint egymillió lakosú város térségében. A rendőrség szerint legalább négy ember meghalt az árvíz miatt.

  • „Biztonságban van” Hong Kongban a kémkedéssel vádolt Snowden

    Edward Snowden, az amerikai titkos adatgyűjtés Hongkongban tartózkodó kiszivárogtatója nincs őrizetben, és nem helyezték rendőri védelem alá sem. Biztonságos helyen van - közölte a korábbi értesüléseket cáfolva a South China Morning Post című hongkongi napilap szombati online kiadásában.

  • Új korszakot nyitna az Együtt-PM és az MSZP

    A következő hetekben programegyeztetéseket folytat az MSZP és az Együtt-PM szövetség, ezután tárgyal közös jelöltekről, listáról, stratégiáról és a miniszterelnök-jelölt személyéről - állapodott meg a két párt vezetősége szombaton.

     

  • Két repülő majdnem összeütközött New York felett (VIDEÓ)

    Kis híján összeütközött két repülőgép New York légterében - jelentette be pénteken az amerikai légügyi hatóság (FAA), amely vizsgálatot indított a június 13-i incidens ügyében.

  • Európai polgári kezdeményezés: az RMDSZ-hez csatlakoznak Tőkésék?

    Elképzelhető, hogy az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) és a Tőkés László vezette Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) nem indítja útjára saját európai polgári kezdeményezését a kisebbségi jogok európai keretszabályozásáról.

  • Nyilatkozatban ítélte el a szerb parlament a délvidéki vérengzéseket

    A szerb parlament rendkívüli ülésén pénteken elfogadta a délvidéki magyarok ellen 1944-45-ben elkövetett vérengzéseket elítélő nyilatkozatot.

     

  • Kémkedéssel, lopással és fecsegéssel vádolják Edward Snowdent

    Kémkedéssel, kormányzati tulajdon eltulajdonításával, valamint azzal vádolta meg pénteken az amerikai igazságügyi minisztérium Edward Snowdent, hogy szándékosan közölt titkos hírszerzési információt jogosulatlan személlyel.

  • Winkler: legyen a FUEN az EP hivatalos konzultatív testülete

    Az Európai Nemzetiségek Föderatív Uniójának (FUEN) Brixenben (Dél-Tirol) zajló 58. kongresszusának második napját az EP-képviselők felszólalásai nyitották meg. Herbert Dorfmann, a Dél-Tiroli Néppárt EP-képviselője házigazda minőségében szólt a küldöttekhez, őt követte Tabajdi Csaba az Európai Parlament Nemzeti kisebbségi frakcióközi munkacsoportjának elnöke, majd Winkler Gyula, az RMDSZ európai parlamenti képviselője szólalt fel pénteken délelőtt.

  • Orbán Viktor is védelmébe vette az ankarai hatalmat

    A magyar kabinet sok sikert kíván Törökország kormányának ahhoz, hogy stabilizálja a helyzetet, és folytathassa a megindított munkát – mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteki budapesti sajtótájékoztatóján arra az újságírói kérdésre: egyetért-e Németh Zsolt külügyi államtitkárral abban, hogy a török demokrácia jól működik.

  • Magyar felirat is lesz Skultéty László új, felvidéki sírján

    Ünnepélyes keretek között, katonai tiszteletadás mellett temetik újra szülőfalujában a szlovákiai Hegyesmajtényban június 27-én Skultéty László huszár földi maradványait, a síron négy, köztük magyar nyelvű emléktáblát is elhelyeznek - tájékoztatta az MTI-t pénteken Eva Gábrisová, a település polgármestere.

  • Egymillió aláírás az európai sokszínűségért

    Egyszerre több száz torokból, harminc nyelven hangzott el pénteken a dél-tiroli Brixen főterén a kisebbségi európai polgári kezdeményezés mottója: „Nem vagy egyedül. Egymillió aláírás az európai sokszínűségért”, majd szimbolikusan sokszínű hőlégballonokat eresztettek a magasba.

  • Diplomáciai incidenssel kezdődik Angela Merkel oroszországi látogatása

    Diplomáciai incidens történt Angela Merkel pénteki szentpétervári látogatása előtt: a második világháború után Németországból a Szovjetunióba került műkincsek körüli vita miatt az utolsó pillanatban törölték a német kancellár és az orosz elnök egyik közös programját, egy kiállítás megnyitóját.

  • Hazaárulózással zavarta a Jobbik a földtörvény megszavazását

    Botrányos fordulatot vett pénteken a magyar országgyűlésben az új földforgalmi törvény szavazása, de a Jobbik-frakció hazaárulózása közben is elfogadták a javaslatot. Az őrséget végül nem hívták be a terembe, a hangzavarban is megszavazták, amit kellett, majd berekesztették az ülést.

  • A magyar külügy nem nyugszik bele Skultéty László „elrablásába”

    Skultéty László magyar huszár újratemetése ügyében a magyar külügyminisztérium álláspontjáról tájékoztatta a budapesti román nagykövetet és az ideiglenes szlovák ügyvivőt Prőhle Gergely helyettes államtitkár csütörtökön - közölte a tárca az MTI-vel.

  • Horn Gyulára emlékezett a magyar országgyűlés

    Horn Gyula volt magyar miniszterelnökre emlékeztek az Országgyűlésben pénteken napirend előtt. Kövér László, az Országgyűlés elnöke úgy fogalmazott: Horn Gyula a rendszerváltozás előtt és után is meghatározó szocialista politikus volt.

  • Arabnak hitték és lelőttek egy zsidó férfit a Siratófalnál

    Egy biztonsági őr lelőtt egy zsidó férfit péntek reggel a jeruzsálemi Siratófalnál, mert szélsőségesnek vélte, ugyanis Allah akbar! (Isten a legnagyobb!) kiáltással előhúzott valamit a zsebéből.

     

  • Washington 175 millió dollárral csökkenti Izraelnek szánt katonai segélyét

    Az Egyesült Államok 175 millió dollárral csökkenti eredetileg 3,1 milliárd dollárosra tervezett éves katonai segélyét Izraelnek - közölte a Maariv című izraeli napilap pénteken.

  • Milliós tömeg követel „Jobb Brazíliát” (FOTÓGALÉRIÁVAL)

    Becslések szerint egymillió ember vagy még több vonult az utcákra tüntetni szociális követelésekkel Brazília száz városában, helyi idő szerint csütörtökön.  A jelentések szerint a tiltakozók Sao Paulóban és Rióban is határozottan visszautasították, hogy pártok vagy szakszervezetek csatlakozzanak a mozgalomhoz.