Donald Trump amerikai elnök aláírta az adótörvényt
Donald Trump amerikai elnök a washingtoni Fehér Házban helyi idő szerint pénteken délelőtt aláírta a kongresszus által a héten elfogadott adótörvényt, amely a republikánus párti elnök legnagyobb törvényhozási győzelme elnöksége első évében.
Az elnök a Fehér Ház Ovális Irodájában, újságírók jelenlétében szignálta a másfélezer milliárd dolláros adócsökkentést előirányzó törvényt. "Nagyon, nagyon büszke vagyok rá" - mondta az újságíróknak, és hozzátette, hogy a törvényben "fantasztikus dolgok" vannak a vállalkozások, a dolgozó emberek, a középosztály és mindazok számára, akk munkahelyeket teremtenek. Úgy fogalmazott: a vállalatok "megőrülnek majd" ezért a törvényért.
Trump elmondta, hogy eredetileg januárban szerette volna aláírni a törvényt, de amikor látta, hogy a hírekben karácsony előtti aláírást emlegettek, "azonnal felhívta" a munkatársait és kérte a pénteki aláírást. "Nem akartam, hogy azt mondják, nem tartom meg az ígéretemet" - mondta. A Fox televízió kommentátora szerint az aláírás "karácsonyi ajándék" volt az adófizetőknek.
Az újságíróknak nyilatkozva az elnök azt hangsúlyozta, hogy a mostani adócsökkentés még nagyobb arányú, mint a több mint három évtizeddel ezelőtt, Ronald Reagan elnöksége idején elfogadott adótörvényben előírányzott csökkentés.
Donald Trump ezzel egyidejűleg aláírta azt a kongresszus által csütörtök este elfogadott törvényt, amely biztosítja a szövetségi kormányzat finanszírozását január közepéig és aláírta a rakétavédelmi rendszerek feljlesztésére fordítandó négymilliárd dolláros kiadásról szóló törvényt is. A rövid aláírási ceremónia után Trump a floridai birtokára indult, ahol a karácsonyi ünnepeket tölti.
Jelentős adócsökkentéseket ír elő
Az adóreform jelentős adócsökkentéseket, egyes adóformák eltörlését és az adórendszer egyszerűsítését tartalmazza. Legfontosabb eleme a vállalati nyereségadó mérséklése 35 százalékról 21 százalékra. Ez a rendelkezés már a jövő évtől hatályba lép. Az eredeti javaslat szerint 20 százalékra csökkent volna a vállalati nyereségadó mértéke.
A republikánus adócsomag megtartja a személyi és a családi jövedelemadók hatsávos rendszerét azzal, hogy a legmagasabb jövedelműek jelenlegi 39,6 százalékos adója 37 százalékra csökken. A hat sáv 10, 12, 22, 24, 32, valamint az említett 37 százalékos adózást jelenti.
Jelentős mértékben nőnek az egyéni és családi adókedvezmények, de egyes adókedvezmények megszűnnek. Megemelik azt a küszöböt is, amely alatt a családoknak nem kell jövedelemadót fizetniük. A törvény jelentős mértékben, legfeljebb 10 ezer dollárra csökkenti az egyes szövetségi államokban létező forgalmiadó-visszatérítések mértékét, illetve limitálja az ingatlanadót.
Az ellenzéki Demokrata Párt politikusai hevesen támadták az adóreformot, mert szerintük a módosítások a gazdagoknak és nagyvállalatoknak kedveznek, míg az alacsonyabb bevételű amerikaiaknak idővel egyre több adót kell fizetniük.
- 34968 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34970 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34970 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34972 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34973 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34973 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni