Brexit-ellenes levelet írtak a brit zeneipar nagyjai
Annie Lennox, Chrissie Hynde, a Pink Floyd dobosa, Nick Mason, Ed Sheeran menedzsere, Stuart Camp és a Grammy- és Emmy-díjas filmzeneszerző, David Arnold is aláírta azt a levelet, amelyben a Music4EU új szervezet kijelenti, hogy a Brexit jelentős veszélyt jelent az Egyesült Királyság zeneiparára, és felszólítja a brit kormányt, hogy találjon rá alternatívát, írja a Variety.
A kezdeményezést a legnagyobb brit zeneipari szervezetek támogatják.
Világos az a veszély, hogy a Brexit utáni Egyesült Királyságban sokkal többe kerül majd elérni a fogyasztókat, a rajongókat, és a nemzetközi piacokra nehezebb lesz bekerülni, fogalmaz a levél. „Erre a helyzetre senki sem szavazott, függetlenül attól, hogy igennel vagy nemmel voksolt a Brexitre. Életbevágó kiutat találni ebből a kalamajkából, ezért arra kérjük a kormányt, hogy elemezze annak lehetőségét, hogy megtartsuk jelenlegi befolyásunkat és szabad kereskedelmünket” – olvasható a szövegben.
A Music4EU társszervezője, a Deviate Digital ügyvezetője, Sammy Andrews szerint ritka, hogy a brit zeneipar szereplői ennyire egységesen vélekedjenek egy témáról, ez is a helyzet is a jelenlegi helyzet okozta aggodalom magas fokát mutatja.
A zeneipar 4,5 milliárd fontot hozott a brit gazdaságnak 2017-ben, ennek ellenére teljesen megfeledkeztek róla a Brexit-tárgyalások alatt, véli a Paul Pacifico, az AIM ügyvezetője.
A levél teljes szövege és aláíróinak listája a Variety cikkében olvasható.
- 35677 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35680 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35680 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35681 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35682 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35683 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni