Egybehangzó brit médiaértesülések szerint csütörtökön megszülethet a megállapodás az Egyesült Királyság és az Európai Unió (EU) jövőbeni kapcsolatrendszerének feltételeiről.
Boris Johnson brit miniszterelnök szerint egyes kulcsfontosságú kérdésekben még mindig nagyon messze vannak egymástól az álláspontok az Egyesült Királyság és az Európai Unió jövőbeni kapcsolatrendszerének feltételeiről folyó tárgyalásokon, de folytatódnak a megbeszélések annak kiderítésére, hogy „mit lehetne még tenni” a megállapodás érdekében.
A trónörökös idén nyáron még népszerűsítette Romániát egy másik videóban, amelyben kitért például arra, hogy Drakulát is a felmenői között tartja számon.
A keddtől érvényes „súlyos” készültségi szint „nagyon valószínűként” határozza meg ugyanezt.
Jövő csütörtöktől négy hétre újból csaknem teljes – bár a tavaszinál több szempontból lényegesen enyhébb szigorúságú – zárlat lép életbe Angliában a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése végett.
Könyvritkaságokra szakosodott romániai bűnbandát lepleztek le az Egyesült Királyságban.
A kereskedelempolitika, a tisztességes és egyenlő versenyfeltételek biztosítása, valamint a halászatról szóló megállapodás a legvitatottabb.
Ian Dempsey televíziós és rádiós személyiség emlékezetes fotót osztott meg Twitter-oldalán az eseményről.
A művészt egy fotó inspirálta, amely a június 7-i tüntetésen készült a nőről, aki épp az üres talapzaton állt.
A konzervatív párti brit kormány december 12-ére előrehozott parlamenti választást írt ki.
Hozzávetőleg 50 ezer főben maximalizálnák a Nagy-Britanniába betelepedők számát.
Egyelőre nem nevezte meg biztosjelöltjét az Egyesült Királyság kormánya, de az Európai Bizottság arra számít, hogy ez még hétfőn megtörténik - közölte a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Brexit-kronológia.
A brit pénzügyminiszter szerint képtelenség tartani a jövő csütörtöki határidőt.
Theresa May másfél hónapig még ügyvezető kormányfő és a pártelnök marad.
A Music4EU új szervezet kijelenti, hogy a Brexit jelentős veszélyt jelent az Egyesült Királyság zeneiparára, és felszólítja a brit kormányt, hogy találjon rá alternatívát.
Egy másfajta gondolkodás, másfajta politikai és kulturális szemlélet arra is jó, hogy másként lássuk a saját társadalmunk problémáit, és azt, hogy milyen megoldások kínálkozhatnak ezekre. Andrew Dawson ügyvéddel, az Európa Tanács Egyesült Királyságot képviselő szakértőjével a bálványosi ET-fórumon beszélgettünk többnyelvűségről, kulturális különbözőségekről, és arról, mit jelent egyazon családhoz tartozni…
Növelni kell a NATO védelmi és elrettentő képességét a szövetség keleti szárnyán – ebben egyeztek meg Lengyelország és az Egyesült Királyság védelmi, illetve külügyminiszterei a Varsóban megtartott csütörtöki egyeztetéseken.
A brit kormány második legmagasabb rangú tisztviselője szerint nem valószínű, hogy Nagy-Britannia újból csatlakozna az Európai Unióhoz, ha az jelenlegi formájában működik a jövőben is.