Két ősbemutató a 10 éves Yorick Stúdióban
Idén tízedik születésnapját ünnepli a marosvásárhelyi Yorick Stúdió. Ebből az alkalomból meglepetéssel kedveskedik a marosvásárhelyi közönségnek: két ősbemutatót tart két marosvásárhelyi szerző darabjából, egyazon napon.
Az első esemény mindjárt egy szerzőavatás. Szabó Róbert Csaba, több prózakötet szerzője és a marosvásárhelyi Látó című szépirodalmi folyóirat szerkesztője, először írt színpadi darabot, mégpedig rögtön rémdrámát. Hentesek című színművét Sebestyén Aba rendezi.
A darab az egykori párizsi Théâtre du Grand-Guignol világát idézi, ahol borzongás, nevetés és csábítás kiválóan megfért egymás mellett a színpadon. A kegyetlenség napjaink egyik fő attrakciója, és mi, emberek, egyre érzéketlenebbek vagyunk felebarátaink szenvedései iránt. A médiának kizárólagos joga lett a vér ábrázolására. Felkészültünk-e arra, hogy halálunk egyre inkább nyilvános esemény?
Az előadás 16 éven aluliaknak nem ajánlott.
Az előadás szereplői: Ördög Miklós Levente, Bálint Örs e.h., Gaál Attila Csaba e.h., Kovács Botond, Esti Norbert e.h., Hollai-Heiser Anna e.h., Tollas Gábor, Barabás Hunor e.h. és Horváth Anna e.h. Közreműködnek: Horváth Kriszta, Mátyási Katalin, Böjthe Róbert Zoltán, Jancsó Előd, Szabó János Szilárd.
Díszlet-jelmez: II. év látványtervező osztály (Lokodi Anna Aletta, Szőke Zsuzsi, Nagy Eszter, Czirják Beatrix, Bereczki Botond) osztályvezető tanár: Bartha József. Koreográfus: Györfi Csaba. Zene: B. Szabó Zsolt. Dramaturg, rendezőasszisztens: Nagy Sári e.h. Ügyelő: Mixtai Péter
Székely Csaba MaRó című vígjátéka Andi Gherghe rendezésében kerül színpadra. Az előadás a magyar-román viszony furcsaságait boncolgatja tíz kicsi groteszk jelenet segítségével. Az Erdélyben játszódó rövid történetekben összetalálkozik a felsőbbrendűségi tudat és a jogos igények, az önsajnálat és a valódi sérelmek, az etnikai gőg és a kisebbségi komplexus, az őszinte fájdalom és a humor, természetesen sok balhéval fűszerezve.
Az előadás szereplői: Raisa Ané, Benedek Botond Farkas, Ciugulitu Csaba, Fodor Piroska, Hajdu Imelda e.h., Ștefan Mura és Nagy István. Látványtervező Adrian Ganea.
A két ősbemutató a Yorick Stúdió hetedik éve futó Interkulturális párbeszéd a kortárs dráma tükrében – VII. kiadás elnevezésű projektjének keretében kerül színpadra, mely a Román Nemzeti Kulturális Alap - The Administration of the National Cultural Fund (AFCN), a Bethlen Gábor Alap és Marosvásárhely Polgármeseri Hivatala támogatásával jött létre.
Jegyeket foglalni a 0736 350686-os telefonszámon lehet. A foglalásokat a helyszínen, az előadások megkezdése előtt 20 perccel lehet kiváltani.
- 35681 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35684 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35684 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35685 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35686 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35687 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni