Vízilabda-Eb: a görögök legyőzésével csoportelső a magyar női válogatott

A házigazda magyar válogatott 13–10-re legyőzte a legutóbbi kontinensviadalon ezüstérmes görög csapatot a budapesti Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság női tornájának pénteki negyedik fordulójában, ezzel eldőlt, hogy a vasárnapi, szerbek elleni zárófordulós mérkőzés eredményétől függetlenül csoportelsőként kap ellenfelet a negyeddöntőben.

Bíró Attila együttese a nyolc között a B-csoport negyedik helyezettjével, az olasz vagy a francia válogatottal találkozik majd.

Az olimpiai kvalifikációs kontinensviadalon egyetlen tokiói indulási jog szerezhető meg. Az európai csapatok közül ez csak a világbajnoki ezüstérmes spanyoloknak van meg.

Európa-bajnokság (Duna Aréna), nők, csoportkör, 4. forduló, A-csoport: Magyarország–Görögország 13–10 (4–4, 4–2, 2–0, 3–4). A csoport többi mérkőzésén: Szlovákia–Szerbia 6–2 (1–0, 2–1, 1–0, 2–1), Oroszország–Horvátország 34–1 (9–0, 8–1, 7–0, 10–0). A csoport állása: 1. Magyarország 12 pont, 2. Oroszország 9 (100–14), 3. Görögország 9 (72–25), 4. Szlovákia 3 (12–71), 5. Horvátország 3 (19–85), 6. Szerbia 0.