Női kézilabda BL: másodszor is átgázolt a Dortmundon a Győri Audi ETO

63 találat született a gólban gazdag mérkőzésen, ebből 38 a győriek támadójátékát dicséri.

Mivel a németországi járványügyi intézkedések miatt a Dortmund lemondott pályaválasztói jogáról, három nap alatt kétszer mérkőzött meg a BL címvédő győri csapattal a Rába-parti Audi Arénában. A pénteki meccsen a magyar lányok 10 góllal bizonyultak jobbnak, vasárnap pedig még nagyobb ruhát szabtak a Ruhr-vidékiekre.

A németek egyetlen alkalommal vezettek, a találkozó első gólját ugyanis ők szerezték, az első percben. Görbiczék nyolccal válaszoltak, a 33. percben pedig már 10 volt a különbség, a vége pedig 38-25 lett. A győri mezőnyjátékosok közül Puhalák kivételével mindenki betalált, a legtöbbször, 6 alkalommal Amorim és Oftedal.

Győzelmével a címvédő továbbra is a B-csoport első helyén tanyázik12 ponttal, megelőzve a 11 pontos CSZKA Moszkvát, amely azonban eggyel kevesebb mérkőzést játszott. A csoport sereghajtója a Râmnicu Vâlcea, melynek négy meccsen egy árva pontocskát sem sikerült szereznie.

(Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba)