Idén ilyen erős földrengés még nem volt Romániában
A Richter-skála szerinti 5,6-os erősségű földrengés rázta meg szombat este az ország délkeleti részét. A földmozgást a székelyföldiek is megérezték.
Az Országos Földtani Intézet jelentése szerint a rengés a Kárpátok kanyarulatának külső részén, a Moldvában található Vrancea térségben keletkezett 40 kilométernyi mélységben, 21 óra 14 perckor, és Bukarestben is érezhető volt - közölte a Mediafax hírügynökség.
Az eseményről beszámoló hírtelevíziók és hírügynökségek nem tudtak arról, hogy a földrengés károkat okozott volna. A földmozgás Sepsiszentgyörgyön és Csíkszeredában is jól érezhető volt. Az éjszaka folyamán több, kisebb intenzitású utórengés is volt.
Legutóbb 2013. október 6-án volt hasonló nagyságrendű, 5,5-ös földrengés. Ennek hatása akkor Székelyföldön is érződött. A földmozgás szempontjából Bukarest az egyik legveszélyeztetettebb európai főváros.
A történelmi feljegyzésekre alapozva a szeizmológusok azt valószínűsítik, hogy Bukarest térségét évszázadonként legalább kétszer rázza meg nagy erejű földmozgás. A legutóbbi, 37 évvel ezelőtti 7,2-es erősségű földrengésben több mint 1400-an haltak meg, több mint 11 ezer ember megsebesült. Romániában akkor 35 ezer lakás semmisült meg, Bukarestben 33 magas épület dőlt össze. A román fővárosban több mint 350 közveszélyes régi épület található - ezeket az összeomlás veszélyére figyelmeztető piros körrel is megjelölték -, amely a szakemberek szerint nem bírna ki egy erős földrengést.
- 35683 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35686 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35686 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35687 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35688 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35689 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni