Nyílt napot tartottak a marosvásárhelyi kutyamenhelyen
Hetente néhány kutya kerül be Marosvásárhely utcáiról a városháza által működtetett menhelyre. Sok ezek közül nem gazdátlan, még azonosító chippel is el van látva, de vagy a gazda felelőtlensége miatt kóborol el, vagy szándékosan teszik ki az utcára – fejtette ki a Maszolnak Nagy Emilia osztályvezető a keddi nyílt napon, amelyet a kutyamenhelyen szerveztek.
A ketrecekben, kutyaólakban jelenleg 185 állatot tartanak, kis- és nagytestűt, fajkutyát és keveréket, gazdátlant és olyat, amelyiknek volt gazdája, kölyökkutyákat és felnőtt ebeket egyaránt. Odaérkezésünket nagy ugatással, csaholással fogadták az állatok, amelyek közül egyesek félénken elbújtak, de a zöme ugrált, szaladgált, érzelmeit jó hangos ugatással fejezte ki.
A kutyamenhely vezetőjétől megtudtuk, sokszor előfordul, hogy egy állatra ráunnak és kiteszik az utcára. De ezt nemcsak marosvásárhelyiek gyakorolják, hanem behozzák a városba a környékbeli településekről is gépkocsival és az utcán elengedik. „Még szebeni származású kutyát is találtunk” – mondta Nagy Emilia, aki elmagyarázta, hogy a chippel ellátott állat tulajdonosát megkeresik, kapcsolatba lépnek vele és kifizettetik a 200 lejes bírságot, amiért hagyta elkóborolni háziállatát.
Ezen kívül a gazdának az élelem árát is meg kell térítenie, annak függvényében, hogy mennyi időt töltött a menhelyen a négylábú. Ha pedig valaki nem hajlandó érte jönni, rendőrségi kivizsgálást indítanak ellene, hiszen a szándékos elhagyás bűncselekménynek számít és a törvény szerint büntetendő.
A keddi nyílt nap célja a kutyamenhely megismertetése a lakossággal, az állatbarátokkal, illetve új örökbefogadók találása. Aki kutyát szeretne örökbe fogadni, az kiválaszthatja, hogy melyiket viszi magával – magyarázta Nagy Emilia, akitől megtudtuk, hogy az örökbefogadók többsége már pontos elképzeléssel érkezik, tudja, hogy milyent, kicsit, nagyot, rövidszőrűt, bundásat, hangosat, vagy csöndest akar hazavinni.
Természetesen mindig akad olyan személy is, aki csak ellátogat a menhelyre és ott a helyszínen dönti el, melyik négylábút szeretné örökbe fogadni. Aki csak kölyökkutyát akar, annak is van miből válogatnia, ottjártunkkor 20-25, más-más színű, formájú kiskutya fogadott, csóválta a farkát és hangos ugatással köszöntött.
Az örökbefogadott kutyák egészségügyi könyvecskével rendelkeznek, amiben feltüntetik az oltásokat, azt, hogy ivartalanították őket, illetve, hogy szerepelnek a nyilvántartásban. Általában házőrzőnek választanak közülük, de megtörtént, hogy valaki a lakásába vitte haza az édes kiskutyát a gyerekének, vagy az idős szülőnek, hogy mindig legyen egy társ az otthonában. Sokat visznek külföldre is, tavaly például csak Németországba 350 kutyát szállítottak.
- Katolikus gimnázium: rendkívüli tanácsülést hívna össze az RMDSZ
Társadalom - A feledés határán fotóz a marosvásárhelyi Both Gyula
Kultúra - Székely szabadság napja: behajtották a 2014-ben kirótt bírság egy részét
Belföld - Imaliturgiát tartottak Marosvásárhelyen a katolikus iskoláért
Társadalom - Marosvárhelyi reptér: március végén lesz költségvetés, azt követően licit
Belföld - Párbeszédet követeltek Székelyföld státusáról a tüntetők Marosvásárhelyen
Társadalom
- 34224 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34226 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34226 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34228 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34229 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34229 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni