Nemzetközi egyezmény szállna rá a torrentezőkre
A Trans-Pacific Partnership (TPP) kereskedelmi egyezmény szellemi tulajdonnal foglalkozó fejezete komoly változásokat hozhat a magáncélú letöltések megítélésében.
Az egyezmény szövegét aláíró országok közt nincs európai, de az Egyesült Államok, Kanada és Japán ide tartozik. A Wikileaks által kiszivárgott dokumentum alapján a csatlakozó országok törvénymódosításai után az internetszolgáltatóknak jelenteniük kellene, ha hálózatukon azt észlelik, hogy valaki jogvédett tartalmat tölt le jogtalanul.
Ezt nem feltétlen kellene kötelezően vállalnia minden netszolgáltatónak, de az államoknak jogi eszközökkel kellene “ösztönözniük” erre a vállalatokat, például azzal, ha a jogsértés jelentése és a jogsértő személyes adatainak átadása esetén a netszolgáltató mentesülhetne a felelősség alól – írja a HVG.
Az európai uniós államok lakói közvetlenül szinte biztosan nem lesznek kitéve a TPP hatásainak, viszont több amerikai online szolgáltatásnak is végleg betehet az egyezmény, ráadásul ha itthonról töltünk le amerikai szerverről, akkor adataink egy része máris a tárhelyszolgáltató kezébe kerülhet, aki kiadhatja azt a jogvédett tartalom akár itthon is jelen lévő tulajdonosának.
- 34959 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34962 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34962 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34963 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34964 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34965 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni