Microsoft-vezérigazgató: demokratizálni kell a mesterséges intelligenciát
Satya Nadella, a redmondi konszern vezérigazgatója a Digital-Life-Design (DLD) konferencián kijelentette, hogy a mesterséges intelligencia nem lehet kizárólag az olyan nagy IT-vállalatoké, mint a Google, az IBM vagy a Microsoft.
A technológiából az egész társadalomnak profitálnia kell: a tudósoknak, az iskoláknak, a magáncégeknek és az állami szektornak. A menedzser azt kérte, hogy a mesterséges intelligenciát használhassák az emberek megsegítésére - legyen szó bármiről is -, s ezáltal növelni lehessen a produktivitást és a gazdasági növekedést.
Fontos, hogy a technológiát és a meglévő adatmennyiséget demokratizálni lehessen. Csak így dolgozhatnak cambridge-i tudósok onkológusokkal és radiológusokkal közösen a tumorok korai felismerésén vagy így lehetnek hitelképesek olyan emberek is, akik naponta mindössze egyetlen dollárt keresnek.
A Microsoft első embere szerint nagy kihívásokat kell megoldani, például egyrészt vannak etikai kérdések. A mesterséges intelligenciának javítania kell az emberi képességeken, növelnie kell a technológiával szembeni bizalmat és lehetővé kell tennie az átláthatóságot. Ugyanakkor a vállalkozásoknak arra is gondolniuk kell, hogy ki felel az algoritmusok döntéseiért és miként akadályozható meg, hogy a tervezők öntudatlanul is egy bizonyos irányba haladjanak.
A másik komoly kihívás pedig a munka jövője. Mindent meg kell tenni azért, hogy az embereket felkészítsék a jövőre, ez a legsürgősebb feladat - írja az sg.hu.
- 34956 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34958 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34958 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34959 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34961 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34961 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni