Belföld

  • Január 15-ére halasztották a Mikó-per tárgyalását

    Január 15-re halasztotta a piteşti-i táblabíróság a Mikó-per tárgyalását, mert a bíráknak tanulmányozniuk azt a vaskos dokumentumcsomagot, amelyet a vádlottak nyújtottak be szerdán.
  • Másképp nem ment: lemondott mandátumáról Diaconu

    Lemondott szenátori mandátumáról Mircea Diaconu liberális honatya, akiről a legfelső bíróság már júniusban megállapította, hogy szenátori megbízatása összeférhetetlen egy másik tisztségével.
  • Lerövidítették egy héttel Adrian Năstase börtönbüntetését

    Egy héttel csökkentette a bukaresti táblabíróság Adrian Năstase volt miniszterelnök börtönbüntetését, helyt adva az elítélt azon kérésének, hogy az öngyilkossági kísérlete utáni kórházi kezelést is számolják bele a büntetés időtartamába.
  • Corlățean szerint márciusban lesz döntés Schengenről

    Bukarest arra számít, hogy márciusban születhet döntés Románia és Bulgária felvételéről a schengeni övezetbe – közölte szerdán Titus Corlățean külügyminiszter brüsszeli sajtóértekezletén.
  • Csak a választások után tartóztathatják le Ion Stant

    Csupán a választások után dönt arról a parlament, hogy engedélyezi-e a korrupcióval gyanúsított Ion Stan szociáldemokrata képviselő előzetes letartóztatását. Erről keddi ülésén határozott a képviselőház házbizottsága.
  • Véget ért Mircea Diaconu szenátori pályafutása

    Tudomásul vette keddi ülésén a felsőház az Alkotmánybíróság döntését Mircea Diaconu szenátor parlamenti megbízatásának megszűntetéséről. A szenátus határozatban megüresedettnek nyilvánította a színész-politikus mandátumát.
  • CURS-felmérés: mennyi az EMNP 1 százaléka?

    Az RMDSZ támogatottságát öt, az EMNP-jét egy százalékosra becsüli egy hétfőn közzétett CURS-felmérés. Kiss Tamás szociológus szerint az adatokból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, ám úgy véli: a néppárt támogatottságát túlbecsüli a közvélemény-kutatás.
  • Már január végén szabadul Adrian Năstase?

    Január végéig feltételesen szabadlábra helyezhetik Adrian Năstase volt miniszterelnököt, aki jó magaviseletű a börtönben - véli az elítélt politikus ügyvédje.
  • Két felmérés szerint is hatvan százalék fölött az USL

    Két közvélemény-kutató cég is hatvan százalék fölötti győzelmet jósol a Szociál-Liberális Szövetségnek (USL) a december 9-i parlamenti választásokon. A CCSB szerint az USL támogatottsága 62, a CSCI szerint 61 százalékos. Mindkét felmérés szerint az RMDSZ eléri az öt százalékos küszöböt.
  • "A magyar szavazókat nem lehet félrevezetni"

    „Amikor racionálisan elmagyarázzuk az embereknek az alternatív küszöb intézményét, akkor már fel sem merül bennük, hogy a 6:3 alapján két magyar szervezetnek is sikerülhet bejutnia a parlamentbe” – jelentette ki a maszol.ro-nak adott interjúban Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke.
  • Román trikolórral takarták le a Székelyföld-táblát

    Hatalmas román trikolórral takarták le a román nemzeti ünnepen Sepsiszentgyörgyön azt a „SIC – Terra Siculorum” feliratú táblát, amelyet a Kovászna megye és a város magyar vezetői helyeztek el november 5-én a prefektúra épület elé.
  • Katonai erődemonstráció Székelyföldön a nemzeti ünnepen

    Mircea Duşa belügyminiszter szerint sértik a románságot azok a választási plakátok, amelyek autonómiát követelnek Erdélynek és föderális államberendezkedést sürgetnek Romániában - közölte szombaton az Agerpres hírügynökség, a politikus Csíkszeredában elhangzott beszédét idézve.
  • A szavazó diákoknak szabadnapot ígér a kormány

    Szabadnapot adna az egyetemistáknak december 10-ére, hétfőre Victor Ponta miniszterelnök, hogy a diákok hazamehessenek szavazni. Ponta leszögezte, azokról a diákokról lenne szó, akiknek más városban van az állandó lekhelyük, mint ahol tanulmányaikat végzik.
  • Restitúciós tervezetet nyújt be az RMDSZ

    Méltányos és igazságos visszaszolgáltatási törvényt szeretne az RMDSZ, ezért januárban benyújtja a meglévő jogszabályok módosító javaslatait a parlamentbe. A tervezet elkészítésével Markó Attila és Márton Árpád háromszéki képviselőjelölteket kérték fel – jelentették be egy pénteki sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatón.
  • Kituszkolták a vetkőző Ghişét az államfő állófogadásáról

    Kitessékelték a kormányőrség (SPP) tagjai Ioan Ghişét az államfő december elseje alkalmából tartott állófogadásáról, mert a Nemzeti Liberális Párt szenátora sajátos módon fejezte ki tiltakozását Traian Băsescu hivatalban maradása ellen: váratlanul vetkőzni kezdett, hogy közszemlére tegye elnökellenes feliratú trikóját.
  • Nagy Zsolt: a román valóság minden rémálmot fölmúl

    "Több mint öt éve várok arra, hogy felébredjek ebből a rossz álomból, amelyben a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) hatalommal való visszaéléssel vádol. Kedden rá kellett ébrednem, hogy a mai romániai valóság minden rémálmot fölülmúl" – fogalmaz csütörtökön közzétett nyílt levelében Nagy Zsolt.
  • Corlățean: Románia modell a kisebbségi kérdésekben

    Megerősítette és tartalommal töltötte meg a román-magyar kétoldalú kapcsolatokat a Románia és Magyarország által tíz évvel ezelőtt aláírt stratégiai partnerségi nyilatkozat - olvasható a román külügyminisztérium csütörtöki közleményében, amelyet abból az alkalomból adta ki, hogy tíz évvel ezelőtt született meg a két ország között a stratégiai partnerségről szóló nyilatkozat.
  • Szavazásra buzdítanak a történelmi egyházak

    A parlamenti választásokon való részvételre buzdítják híveiket a történelmi egyházak vezetői. Jakubinyi György gyulafehérvári római-katolikus érsek és Csűry István nagyváradi református püspök szavazásra buzdított minden hívőt, és arra, hogy voksukat azokra adják, akik "egyházunk és népünk érdekeit védik".
  • Kelemen Hunor: megfélemlítés a Nagy Zsolt elleni ítélet

    A magyar politikusok elleni megfélemlítési kísérletnek tartja az RMDSZ szövetségi elnöke a Nagy Zsolt elleni bírósági ítéletet. Kelemen Hunor a maszol.ro-nak elmondta: felháborító és logikátlan az igazságszolgáltatás eljárása.
  • Hatáskör-megnyirbálásra panaszkodik a CNA öt tagja

    Az Európai Bizottsághoz és az Európai Parlamenthez készül fordulni az Országos Audiovizális Tanács (CNA) öt tagja, mert szerintük a testület hatáskörét durván megnyirbálta az audiovizuális törvényt módosító sürgősségi kormányrendele.