Torma Csaba aradi amatőr csillagász szerint a hónap végéig minden reggel megcsodálhatjuk az égitestet.
Szerves molekulák alkotják a 67P/Csurjumov-Geraszimenko üstökösből származó por felét - állapították meg a COSIMA mérőműszer adatait elemző kutatók.
A Föld közelében halad el ezekben a napokban a Napot 5,4 évenként megkerülő 41P/Tuttle-Giacobini-Kresák (TGK) üstökös, amelyet egy átlagos távcsővel, sőt jó látású emberek esetében akár szabad szemmel az egész északi féltekéről látni lehet április végéig..
Európai csillagászok elindították utolsó útjára csütörtök éjjel a Rosetta űrszondát, amely 67/P Csurjumov/Geraszimenko nevű üstökösre zuhan küldetése végén – közölte az Európai Űrügynökség.
Kevesebb mint egy hónappal a Rosetta űrszonda küldetésének vége előtt az űreszköz nagyfelbontású kamerája rátalált a Philae leszállóegységre, amely 2014 novemberében landolt a 67P/Csurjumov–Geraszimenko-üstökösön.
Aminosavat és foszfort, az élet fontos alkotóelemeit talált a Rosetta űrszonda a 67P/Csurjumov-Geraszimenko üstökös gázaiban.
A Philae vasárnap este újabb üzenetet küldött a Rosettának, amely ezt továbbította a Föld felé.
Az Európai Űrügynökség Rosetta-küldetése történelmet írt: sikeresen landolt egy üstökös felszínén. A leszállóegység sikeresen elérte a 67/P Csurjumov-Geraszimenko üstökös felszínét. Az égitest jelenleg 500 millió kilométerre van a Földtől.
A csillagásztársadalom lélegzetvisszafojtva várja, hogy a Siding Spring üstökös vaaárnap este megközelítse a Marsot.
A legfrissebb fotókon az üstökös vége egyre hegyesebb, ami nem sok jót sejtet az idokep.hu szerint. Egyre nagyobb az esélye, hogy az égitest túl közel került a Naphoz és darabjaira hullott. Romániai idő szerint 20:25 órakor került a Naphoz a legközelebb az ISON üstökös.