A pénzügyminiszter magyarázza a bizonyítványt.
A régióban Romániának van a második legkisebb gazdasági válságellenes programja, rosszabbul már csak az oroszok állnak - derül ki a UniCredit Bank Közép- és Kelet-Európára szakosodott vezető-közgazdásza, Dan Bucșa jelentéséből.
Idén hat százalékos visszaeséssel, jövőre négy százalékos növekedéssel számol az EB.
A harmadik negyedévben megindul a gazdasági növekedés az euróövezetben, de a második negyedévi visszaesésnél kisebb meredekséggel a müncheni ifo és a zürichi KOF gazdaságkutató intézet szerint.
A kis- és középvállalatoknak szánt 1,1 milliárd eurós hitelprogram egyértelmű pozitívum, azonban közvetlen válságkezelő intézkedésként elégtelen.
A Bank of England főközgazdásza szerint a koronavírus-világjárvány korai szakaszában közölt, példátlan visszaeséseket valószínűsítő előrejelzésekhez képest mára valamelyest javultak a brit és a globális gazdaság teljesítményének kilátásai.
Öt hónap alatt a költségvetési hiány elérte a GDP 3,59 százalékát Romániában - tájékoztat a HotNews a pénzügyminisztérium adataira hivatkozva.
A koronavírus-járvány korábban becsültnél nagyobb negatív hatása miatt rontott idei világgazdasági prognózisán a Nemzetközi Valutaalap (IMF) a héten kiadott felülvizsgált jelentésében.
A koronavírus-válság utáni fellendülést szolgáló helyreállítási alapról, valamint a többéves keretköltségvetésről tanácskoznak az Európai Unió tagországainak állam- és kormányfői.
A Költségvetési Tanács szerint Románia államadóssága a bruttó hazai termék (GDP) 50 százaléka fölé emelkedhet 2021-ben az optimista forgatókönyv szerint.
Az utóbbi évszázad békeidőkben mért legerősebb visszaesését szenvedi el idén a világgazdaság a koronavírus-járvány következtében, mielőtt jövőre újra növekedési pályára áll az OECD előrejelzése szerint.
Brian Pearce, a montreali székhelyű, közel 300 légitársaságot tömörítő kereskedelmi szervezet vezető közgazdásza kedden videokonferenciát tartott.
2020. június 5-e volt a 100. nap az első regisztrált koronavírusos megbetegedés óta Romániában.
Kína az új koronavírus-járvány ellenére tartani fogja magát a párizsi klímaegyezményben foglalt vállalásaihoz - közölte a kínai környezetvédelmi minisztérium kedden.
A szükségállapot március 16-ai kihirdetése óta 429.585 munkaszerződést bontottak fel - közölte csütörtökön a munkaügyi minisztérium.
Az OECD tagállamok együttes gazdasági visszaesése 1,8 százalék volt az idei első negyedévben az előző negyedévhez képes, ami a legnagyobb csökkenés a 2009. évi 2,3 százalékos zsugorodás óta.
Főleg a szegény országok intézményei vannak veszélyben, de a gazdagabb országok múzeumainak helyzete sem rózsás.
A megkérdezettek vállalkozók mindössze 11 százaléka válaszolta azt, hogy egy évre elegendő pénzügyi tartalékkal rendelkezik.
Nem jelölt ki gazdasági növekedési célt Kína az idei évre - derült ki Li Ko-csiang kínai miniszterelnök jelentéséből, amelyet a kínai parlamenti ülésszak megnyitó napján ismertetett a törvényhozás előtt.