Az informatikai ágazat szárnyalt az év első 10 hónapjában, de ez nem tudta kompenzálni más ágazatok hatalmas visszaesését.
Florin Cîţu rámutatott, a 74,04 milliárd lejes deficit több mint felét, 40,74 milliárd lejt (GDP-arányosan 3,88 százalék) a koronavírus-járvány hatásainak enyhítését célzó különféle kedvezmények.
2019-hez képest 6 százalékos volt a visszaesés, éves összevetésben az ipar szeptemberben sem tudott növekedést felmutatni.
Bulgária 3,5, Magyarország 10, az EU tagállamok pedig GDP-arányosan átlagban 13 százalékkal több adót hajtanak be, mint Románia.
11 uniós tagállam hatékonyabban gazdálkodott Romániánál 2019 júniusa és 2020 júniusa között.
Augusztusban 1,1 milliárd eurót meghaladó kölcsönt vett fel a kormány, hogy finanszírozni tudja a kiadásokat.
Legutóbb 2017-ben fejlődött olyan kimagaslóan az IT ágazat, mint idén.
Csak Spanyolországban szabtak ki több bírságot, mint Romániában, azok értékének tekintetében azonban toronymagasan vezet Nagy-Britannia.
Az EU átlaga 11,4 százalék, Romániában 12,3 százalék.
Az első félévben a beruházások értéke meghaladta a tavalyit, de ennek részben az az oka, hogy helyhatósági és parlamenti választások előtt állunk.
A második negyedévben az előzetes becslésnél és a piaci várakozásoknál nagyobb mértékben esett vissza az olasz bruttó hazai termék az Istat nemzeti statisztikai hivatal hétfői közleménye alapján.
A Országos Előrejelzési Bizottság (CNP) az idei évre csak 3,8 százalékos gazdasági visszaesést vetít előre, a pénzintézetek szerint ennél jóval nagyobb lesz a GDP-csökkenés.
Zuhant a gazdasági teljesítmény és jelentősen csökkent a foglalkoztatottak száma a második negyedévben az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt az egész világon tomboló koronavírus-járvány következményeként.
A koronavírus-járvány következtében bevezetett korlátozó intézkedések visszavetették a gazdaságot.
Cîţu elmagyarázta: a növekedés egyrészt a büdzsébevételek csökkenése miatt következik be, tekintve, hogy közel 31 milliárd lejjel kevesebb összeg folyik be az államkasszába, ez pedig 3 százalékos növekedést ad hozzá a deficithez.
Rekord mértékben, a vártnál is erősebben csökkent Németország hazai összterméke (GDP) a második negyedévben, miután a koronavírus-járvány szinte teljes egészében megbénította a gazdaságot.
Az általános adatvédelmi rendelet (GDPR) fokozta az átláthatóságot, a személyes adatok védelmét, érvényesíthető jogokat biztosított az embereknek, és új európai irányítási és jogérvényesítési rendszert hozott létre – közölte az Európai Bizottság az általános adatvédelmi rendeletről szerdán kiadott jelentésében.
Némileg csökkent, de továbbra is óriási a különbség az Európai Unió leggazdagabb és legszegényebb országa, Luxemburg és Bulgária között.
Név nélkül teszik közzé idén a diákoknak az országos vizsgákon elért eredményeit – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
A kormány célkitűzése az, hogy a következő két évben elindítsa az ország gazdasági fejlődéséhez szükséges projektek többségét, jelentette ki Ludovic Orban miniszterelnök csütörtökön.