Munkássága meghatározó gondolatmeneteit foglalták össze, fogalmait ismertették Tamás Gáspár Miklósnak Kolozsváron.
.
Véget ért a történelem vagy a jelenlegi polgári állam és kapitalizmus után újabb korszak köszönthet ránk? Milyen esélyei vannak egy változásnak és milyen utakon járhatunk?
Az 5. pulzArt abban is rendhagyó, hogy az eddig megszokott Artist Talk-okhoz képest, 2017-ben a társadalmi kérdéseket nemcsak a művészek szemszögén keresztül vizsgálják meg, hanem a szervezők kutatókat, filozófusokat, újságírókat és tudósokat is meghívnak.
Nincsenek más okai, mint a többi embernek, aki visszaadta a lovagkeresztjét Bayer Zsolt kitüntetése miatt, de az nem véletlen, hogy kolozsvári tartózkodása alatt hozta meg a döntést –ؘ mondta el a Maszolnak Tamás Gáspár Miklós.
Tőkés László a Ceauşescu-diktatúrával szembeni ellenállás hőse, ezt senki el nem veheti tőle. Érdeme elévülhetetlen, elmúlhatatlan. Ő történelmi alak, és emiatt az. Nem követhetett el annyi hibát, hogy történelmi tettét érvénytelenítse vele.
A nemzeti érzésnek is ugyanaz lett a sorsa, mint minden másnak: egyre inkább kapcsolódott a fönnállóhoz, a már meglévőhöz, a tárgyhoz. A tárgykultusz a vallás külsőségeit utánozta, alacsonyabb stílusban.
Göncz Árpád nyugodt, kiegyensúlyozott, szerény és művelt ember volt, hű barát és igaz patrióta. Igazi hatalma nem volt persze soha, de tekintélye egyik biztosítéka volt a demokratikus magyar köztársaságnak.
Ez a többség, amelyet az internet névtelen kommentátorai határoznak meg, Farfuridi és Branzovenescu stílusában hevesen csatázik, lájkol és megoszt, boldog, hogy az értelmiség igazolja az ő nézeteit.
Tamás Gáspár Miklós filozófust az európai parlamenti választások magyarországi és romániai vetületeiről kérdeztük.