A legfelsőbb bíróság visszaküldte az aktákat az ügyészségre.
„Két fejés között” elmondta, azok az erdélyi emberek, akiknek 80 százaléka paraszt felmenőkkel rendelkezik, kitaníttatták gyermekeiket, hogy „ne maradjanak a tehén fara mellett”, ezzel viszont hozzájárultak ahhoz, hogy a fennmaradt gazdálkodás a természet kizsákmányolására, állatkínzásra épüljön, egyszóval iparrá váljon.
Hat alkalommal indultak el a bányászok Bukarestbe. A harmadik volt a legvéresebb: hivatalos adatok szerint hat halottja és 1200 sebesült maradt a csatatéren. Az újságíróknak azonban titkos tömegsírokról is vannak adataik.
Ludovic Orban kormányfő szombaton felhívást intézett az ügyészekhez és bírákhoz, hogy derítsék ki végre az igazságot a június 13-15-ei bányászjárás ügyében, mert az még mindig nincs lezárva.
Mintegy négyszáz parajdi és aknavásári sóbányász lépett sztrájkba, mert nem kapták meg vakációs jegyeiket.
Hárman közülük éhségsztrájkot helyeztek kilátásba.
Egy bányász rosszul lett, szerda délután felhozták és kórházba szállították.
Több mint száz bányász maradt éjszakára a tárnákban, tiltakozásul amiatt, hogy nincs kilátás kompenzációra azoknak a vájároknak az esetében, akiket jövő év elején elbocsátanak.
A legfelsőbb bíróság egyik bírájának szerdai döntése értelmében visszaküldik a főügyészségnek az 1990-es bányászjárással kapcsolatos dossziét.
Tizenhét bányász vesztette életét egy kelet-ukrajnai bányaszerencsétlenségben.
A legfelsőbb bíróságon múlik, hogy elfogadják-e a vádiratot.
Bezárt az utolsó szénbánya, és ezzel véget ért az ipartörténelem egy korszaka pénteken Németországban.
Közölte az Agerpresszel Darius Câmpean, a Vajdahunyadi Energetikai Komplexum (CEH) alkalmazottainak érdekeit védő Muntele (Hegy) szakszervezet elnöke.
Az egykori bányavállalat meddőhányóinak és zagytározóinak instabilitása miatt.
Ezek ésszerű kitermelésével és értékesítésével az ország könnyedén kifizethetné külföldi adósságát.
Munkabérének elmaradása miatt 86 aranybányász folytat éhségsztrájkot a Bajkálontúli terület daraszuni bányájának irodaépületében – közölte szerdán.
Az állam bezárta a bányák többségét a térségben
Jogerősen elutasította a legfelsőbb bíróság csütörtökön az 1989. December 21. Egyesület arra vonatkozó kérelmét, hogy foglalják le az 1990-es bányászjárás-per vádlottjainak, többek közt Ion Iliescu volt államfő, Petre Roman volt miniszterelnök és Virgil Măgureanu volt SRI-igazgató vagyonát.
A bányászjárás peréhez polgári félként csatlakozott mintegy száz személy jelent meg csütörtökön a bukaresti törvényszéken, a per második tárgyalásán. A vádlottak közül azonban senki nem volt jelen.
A Zsil-völgyében pedig már csak 1100-an fejtik a kőszenet.