A kisebbségi oktatásért felelős államtitkárságot kerestük meg kérdéseinkkel.
Ilyen megkötés az eddigi években nem volt, a változásról a sajtóból értesültek az érintettek.
A beiskolázási terveket feldolgozó tanügyi sorozatunkat Kolozs és Maros megyével zárjuk, ahol bizakodóak az anyanyelvű oktatás tekintetében.
A következő tanévben nem várható drasztikus átalakítás a Hargita és Kovászna megyei óvoda- és iskolahálózatban, viszont közös probléma, hogy a szakoktatást még nem sikerült vonzóvá tenni a diákok számára.
A megyei tanfelügyelőségek január végén elküldték a szaktárcának jóváhagyásra a 2019–2020-as beiskolázási terveket, amit a tanintézmények vezetőinek igényei, illetve javaslatai alapján állítottak össze.
„Ha egyszer a vidéken élő magyar szülő bevitte a városba a gyermekét, többet már nem viszi haza”.
Kolozsváron évek óta először népszerűbbek a lakótelepi iskolák, mint a központi fekvésű tanintézmények.
A napokban ül össze a Kolozs megyei tanfelügyelőség, hogy ismét újratárgyalja a Brassai Sámuel Elméleti Líceum ügyét - tájékoztatott Török Zoltán főtanfelügyelő-helyettes.
Maros megyében egy osztállyal több kilencedik indul a 2017-2018-as tanévben – mondta a Maszolnak Illés Ildikó.
Nem hagyta jóvá a Kolozs megyei tanfelügyelőség vezetőtanácsa kedd délután azt a két beadványt, amely a Brassai Sámuel Elméleti Líceum beiskolázási tervét módosította volna - tájékoztatott Török Zoltán főtanfelügyelő-helyettes.
Hétfőn juttatták el a Kolozs megyei tanfelügyelőségre és iktatták a Brassai Sámuel Elméleti Líceum beadványát, amelyben azt kérik, a szakosztály helyett inkább az elméleti kilencedik osztályt tarthassák meg jövő tanévtől.
Háromszéken a diákok számának csökkenése miatt három tanintézettel kevesebb nyitja meg kapuit a következő tanévben. Szatmár megyében is szűnnek meg magyar osztályok.
Újabb közleményben fejezte ki tiltakozásukat a kolozsvári Brassai Sámuel Elméleti Líceum tanári közössége amiatt, hogy a Kolozs megyei tanfelügyelőség úgy döntött: nem indulhat jövő tanévben kilencedik elméleti osztály az iskolában.
A sepsiszentgyörgyi Kós Károly Szakközépiskola mintegy 200 diákja és tanárai, illetve az ügyüket támogató polgárok, fúvószenekari kísérettel vonultak a városháza elé tiltakozni az iskolaösszevonás ellen.
Utcára vonulnak kedden a sepsiszentgyörgyi Kós Károly szakiskola tanárai és támogatói, amiért a vározhása úgy döntött: az iskolát integrálják a Puskás Tivadar Szaklíceumba.
Ha szükséges, akár peres úton keresnek jogorvoslatot a szülők a kolozsvári Brassai Sámuel Elméleti Líceum jóvá nem hagyott elméleti osztálya miatt.
Megerősítette pénteken a Kolozs megyei főtanfelügyelő-helyettes a Maszol értesüléseit, miszerint a Brassai Sámuel Elméleti Líceumban és a Grigorescu negyedi Onisifor Ghibu Elméleti Líceumban szűnik meg egy-egy kilencedik magyar osztály a 2017-2018-as tanévben.
Veszélybe került a több évtizedes múltra visszatekintő kolozsvári Brassai Sámuel Elméleti Líceum - hívta fel a figyelmet az iskola tanári közössége.
Kétszázzal kevesebb kilencedikes lesz Hargita megyében a következő tanévben, Arad megyében sok magyar iskolában a minimális alatt van a diákok létszáma, Bihar megyében pedig a nyolcadikosok körülbelül ötvennel kevesebben vannak, mint tavaly.
Másfél órás vita után úgy döntött a városi tanács rendkívüli ülésén szerdán, hogy a városközponti Kós Károly Szakközépiskolát beleolvasztják a Puskás Tivadar szaklíceumba.