Nőtt a rendszeresen olvasók, zenehallgatók és internetezők aránya Romániában a járvány időszakában, derül ki a Kulturális Kutatási és Képzési Intézet (INCFC) 2020-as felmérésének részleges eredményéből.
Megkövette a családját és a választóit az EP-képviselő.
„Mindezek ellenére azt érzem, hogy járvány idején, amikor az életünk a feje tetejére áll, és ki-ki különböző függőségekbe menekül, a legtöbb, amit tehetünk az, ha beszélünk arról, hogy senki sincs egyedül a démonaival. Van aki sorozatokat néz – van, aki kibont egy bort. 22 évad Barátok közt van annyira káros az emberi lélekre, mint egy üveg chardonnay” – vélekedett az író-humorista.
A Netflix a járványhelyzet egyértelmű nyertese.
Sörből 7, töményből 20 százalékkal kevesebbet ittunk idén, mint 2019-ben.
Régen a sört kizárólag átlátszó üvegekben értékesítették, ám a sörfőző mesterek elég hamar felismerték, hogy a sörben található savak egyike elég rosszul tűri a napsütést és az UV-sugárzást.
Kelendőek voltak a bútorok és az elektrotechnikai cikkek, ellenben nem fogyott a ruha, a lábbeli és az üzemanyag.
A szavatosság a bor és pezsgő fajtájától függ: a pezsgő például a felbontás után 1-3 napig fogyasztható.
A COVID-19 indokolta korlátozások a gyárak, iskolák, éttermek, szállodák bezárásához vezettek.
Bútorból és elektrotechnikai cikkekből 15 százalékkal több fogyott, mint egy évvel korábban, a ruhanemű és cipőeladások ellenben közel 13 százalékkal csökkentek.
Romlott a fogyasztói bizalom az euróövezetben júliusban - derült ki az Európai Bizottság csütörtökön közzétett előzetes gyorsbecsléséből.
A gyártók aggodalmukat fejezték ki a vendéglátóipar helyzete miatt, mert jelenleg a vendéglátópari egységek csak takaréklángon működnek, beltérben nem fogadhatnak vendégeket, csak teraszokon, és ott is korlátozott számban.
Többek között kokain és extasy is előkerült.
A járvány befolyásolta a médiafogyasztási szokásokat.
Áprilisban 17,6 százalékkal maradt el az elektromosenergia-fogyasztás a tavalyitól.
Némileg csökkent, de továbbra is óriási a különbség az Európai Unió leggazdagabb és legszegényebb országa, Luxemburg és Bulgária között.
Élelmiszert is kevesebbet vásároltunk, mint egy évvel korábban, az üzemanyageladásból származó bevételek pedig döbbenetes mértékben, 38,4 százalékkal csökkentek.
Az otthoni fogyasztás enyhe növekedése nem képes kompenzálni a vendéglátóhelyek bezárása okozta csökkenést. Az éves fogyasztás fejenként 4 literrel eshet a tavalyi szint alá.
Éves bázison Magyarországon növekedett a legnagyobb mértékben a kiskereskedelmi forgalom márciusban, Magyarországot Románia követi 3,1 százalékkal, majd Írország következik 3,0 százalékkal.
Az első negyedévben a nyers adatok szerint 9,4 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom volumene a tavalyi év azonos időszakához mérten - közölte szerdán az országos statisztikai intézet.