A harmadik negyedév hazai gazdasági növekedése a felét sem éri el az uniós átlagnak.
2015 óta harmadával csökkent az üvegházak területe, már csak 200 hektárt foglalnak el.
A magyar nyelvű információkat a legolvasottabb hazai agrárportálon érhetik el az erdélyi gazdák.
2019-hez képest 6 százalékos volt a visszaesés, éves összevetésben az ipar szeptemberben sem tudott növekedést felmutatni.
„Két fejés között” elmondta, azok az erdélyi emberek, akiknek 80 százaléka paraszt felmenőkkel rendelkezik, kitaníttatták gyermekeiket, hogy „ne maradjanak a tehén fara mellett”, ezzel viszont hozzájárultak ahhoz, hogy a fennmaradt gazdálkodás a természet kizsákmányolására, állatkínzásra épüljön, egyszóval iparrá váljon.
Jobb későn, mint soha.
Az EU-s pénzek „történelmi esélyt" jelentenek Románia fejlesztésére.
A járvány miatt a vállalkozók megfontoltabban vágnak bele új beruházásokba, mert nem tudják mit hoz a jövő, másrészt egyeseket elbátortalanított az, hogy az önkormányzat támogatása mellé ugyanakkora összegű önrészt kell biztosítani.
Nem egyszerű, de jól halad az utóbbi években a telekkönyvezés és a kataszteri bejegyzések folyamata Hargita megyében
A vállalati vezetők többsége elhalasztaná a korábban eltervezett beruházásokat.
Az elmúlt 30 év legrosszabb negyedéve volt 2020 áprilistól júniusig terjedő időszaka.
Az üzleti forgalom alapján összeállított toplista élén idén is a Baróton bejegyzett, de Brassó megyében tevékenykedő Fabrica de Lapte Brasov cég áll, ezt követi a Bertis és a Nexxon.
Év végéig 15 millió lejjel támogatja a városban bejegyzett vállalkozásokat, ám a cégek részéről hozzáadandó önrészekkel együtt összesen 40 millió lejnyi beruházás valósulhat meg.
Stabil maradt a kínai feldolgozóipar teljesítménye szeptemberben, miközben tovább javult a koronavírus-járvány nyomán nehéz helyzetbe került szolgáltatóipar teljesítménye is.
A március-áprilisi jelentős romlás után szeptemberben tovább javult a gazdasági hangulat az euróövezetben és az Európai Unióban egyaránt. Romániában szintén javulást mértek.
A spanyol gazdaság teljesítménye eddig nem látott mértékben, 17,8 százalékkal csökkent az idei második negyedévben az első negyedévhez képest a koronavírus-járvány következtében.
Szeptemberben gyakorlatilag leállt, minimálisra lassult az euróövezet gazdasági teljesítménynövekedése.
Újabb elemzést tettek közzé a romániai koronavírus-járvány 200. napján kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának magyar tagozatos oktatói.
Az első félévben a beruházások értéke meghaladta a tavalyit, de ennek részben az az oka, hogy helyhatósági és parlamenti választások előtt állunk.
Közel másfél évtized alatt 13 helyet léptünk előre, azonban még messze le vagyunk maradva a 9. helyen álló Magyarországtól.