A sepsiszentgyörgyi polgármester rámutatott: a személyi jövedelemadóból helyben maradó 65 százalékos arány gyakorlatilag ugyanannyi, mint idén volt, ám ezt most rögzítették a helyi pénzügyek törvényében.
Osztottak, szoroztak.
Az öt hónapos támogatásra azon családok jogosultak, akiknek az egy főre eső jövedelme nem haladja meg a 750 lejt.
A pénz jelentős részét élelemre költik a háztartások.
Románia lakossága kétharmadának nincs semmilyen mellékkeresete.
A szenátus már elfogadta a szociáldemokrata javaslatot.
A román állam által minimális alapjövedelemként (venit minim garantat) 2020 júliusában kifizetett teljes összeg 43 999 000 lejt tett ki, az átlagos kifizetett összeg pedig 262,92 lej volt – közölte az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
Balog Zoltán miniszterelnöki biztos szerint két részletben történik az emelés.
Ezzel már a 10 százalékos kedvezmény is igénybe vehető.
Középpontban a koronavírus elleni küzdelem és a gazdaság élénkítése.
Az élelmiszerek és az alkoholmentes italokra fordított összeg 2019 negyedik negyedévében átlagosan a háztartások kiadásának 31,6%-át tette ki.
Szétosztotta pénteken a települések között az idei jövedelemadóból a megyei önkormányzatnak jutó pénzösszeget a Kolozs megyei tanács.
A családok általában tudtak spórolni.
Pénzük egyharmadát a családok élelmiszerre költik.
Az egyedülálló nők, idősek, sokgyermekesek és a mezőgazdaságból élők küszködnek leginkább.
Románia a negyedik olyan uniós ország, ahol a legnagyobb a jövedelemegyenlőtlenség.
Személyijövedelemadó-mentességet szavazott meg a lengyel parlament alsóháza csütörtök éjjel a 26 év alattiak számára, az előírások, amelyek mintegy 2 millió fiatalt érintenek, augusztus elején lépnek hatályba.
Elképzelésük szerint 21 éves korig nem kellene társdalombiztosítási járulékot fizetni, onnan pedig évente 5 százalékponttal 25 százalékra növelné a járulékot.
Jövő évben várhatóan teljes mértékben helyben marad az önkormányzatok legnagyobb bevételi forrását jelentő személyi jövedelemadó – mondta Sepsiszentgyörgy polgármestere.
Bár Romániában először lépte át a 3 ezer eurót az évi egy főre jutó átlagjövedelem, továbbra is nálunk a legkisebb ez az összeg az EU-ban - olvasható a Ziarul Financiarban.