Kihirdette Klaus Johannis államfő csütörtökön a törvényt.
Nem lehet tovább halogatni a területi-közigazgatási reformot - jelentette ki hétfőn Klaus Johannis államfő.
Elhibázottnak tartja Románia közigazgatási átszervezésének kormány által elfogadott tervét Antal Árpád.
Elfogadta a Többközpontú Románia 2035 című, a következő két évtizedre szóló területfejlesztési stratégiát a kormány szerdán. Ennek részeként új közigazgatási besorolást kapnak a romániai települések.
Megkereséssel fordul a parlamenti pártok megyei elnökeihez a bihari RMDSZ azért, hogy közösen kérjék a miniszterelnöktől és a fejlesztési minisztériumtól a Románia közigazgatási átszervezéséről szóló törvénytervezet visszavonását.
Nem új települési kategóriákat kell felállítani, hanem megfelelő eszközöket kell biztosítani a településék számára a fejlődéshez – olvasható az RMDSZ Országos Önkormányzati Tanácsa (OÖT) kedden közzétett állásfoglalásában.
Optimalizálni kell a romániai közigazgatási rendszert, de az államnak nem szabad kizárólag pénzügyi szempontok alapján átalakítania az adminisztrációt – véli Antal Árpád.
Korodi Attila, RMDSZ-es parlamenti képviselő nem ért egyet a Regionális Fejlesztési és Közigazgatási Minisztérium által közvitára bocsátott, a falvakat és városokat új megközelítés szerint rangsoroló törvénytervezettel.
Jelen formájában nem támogatja az RMDSZ a települések új közigazgatási besorolásáról szóló, nemrég közvitára bocsátott törvénytervezetet – közölte Cseke Attila csütörtökön Nagyváradon.
Maros megye öt, Hargita megye négy, Kovászna megye pedig két „szuperközséggel” rendelkezne, ha a parlament elfogadja a települések új közigazgatási besorolásáról szóló törvénytervezetet, amelyet nemrég bocsátott közvitára a fejlesztési minisztérium.
Új közigazgatási besorolást kapnak a romániai települések a fejlesztési minisztérium törvénytervezete szerint. Ha a jogszabály életbe lép, a kisebb községek megszűnhetnek.
Közigazgatási régiók létrehozását szorgalmazta hétfőn Dacian Cioloș miniszterelnök a közigazgatás reformjáról szóló konferencián.
Elégedetlenségének adott hangot Cseke Attila parlamenti képviselő március 24-én, csütörtökön tartott nagyváradi sajtótájékoztatóján azzal kapcsolatban, hogy Dacian Cioloş miniszterelnök és Vasile Dâncu miniszterelnök-helyettes bejelentették, Románia számára továbbra is a 8 fejlesztési régió létrehozása jelenti az átszervezés során a prioritást.
A miniszterelnök újra közvita tárgyává tenné Románia régiósítását. Dacian Cioloș hétfőn, a Romániai Községek Egyesületének közgyűlésén az ország közigazgatási átszervezésének négy alternatívájáról beszélt.
10-12 közigazgatási régiót kellene létrehozni Victor Ponta szerint. A kormányfő ma úgy nyilatkozott, a jelenlegi 8 fejlesztési régió túl nagy, ezért nem ezek alapján kellene átszervezni az ország közigazgatását.
Többen ellenzik, mint támogatják a közigazgatási régiók megalakítását - derült ki az INSCOP közvélemény-kutató intézet felméréséből, amelyet szerdán ismertetett az Adevărul című lap. Az április utolsó hetében, országos reprezentatív mintán végzett felmérés során a küszöbönálló alkotmánymódosítás témáiról kérdezték az emberek véleményét.