Mutatjuk, hogy miért veszélyes mondatok ezek: „Hagyd abba a sírást, csak a kislányok sírnak!”, „Fiú létedre ügyesebb is lehetnél”, „Majd a tesód kiporszívózza a szobát”.
A törvény elutasítja a kormányrendeletet, amely a gyermekpénz többlépcsős növelését írja elő, az államfő szerint azonban csak az lenne fenntartható.
A kormány kitart a többlépcsős emelés mellett.
Az elnök úgy véli, a 2004/272-es törvény módosításai nehezítik a jogszabály alkalmazását, ellentmondanak a vonatkozó országos és nemzetközi politikáknak.
A kényszerítés egyik következménye, hogy elkezdi a gyerek azt gondolni, hogy teljesen rendben van, ha a felnőttek hozzáérnek.
A pszichológus úgy véli, fontos például az, hogy a kislány hallja és lássa, miként intézi apja azokat az ügyeket, amelyek általában az anyára hárulnak.
Mészáros Andrea szexuálpszichológust, párterapeutát kérdeztük az anyák legnagyobb aggodalmairól: a munkába való visszatérés, a házastársak szerepeinek egyenlőtlensége és a rosszul értelmezett kötődéselmélet is terítékre került.
Lauren Lowry logopédus szerint a hosszú és komplex mondatok, amelyek számos információt tartalmaznak, összezavarhatják a gyereket, ezért a kicsikkel ajánlott tisztán és érthetően, tőmondatokban beszélni.
A gyermekpszichológus úgy véli, fontos, hogy a szülők ne bénuljanak meg a hirtelen jött helyzettől, hanem a lehető leggyorsabban kapcsoljanak át problémamegoldó üzemmódjukba.
A gyermekpénz megduplázása megközelítőleg évi 7 milliárd lejes terhet róna a költségvetésre.
A jogszabály többek között előírja, hogy az iskoláknak - szülői beleegyezéssel - az „életre felkészítő oktatásban” kell részesíteniük a tanulókat, amelynek része kell hogy legyen az „egészségügyi nevelés” is, a nemi betegségek és a kiskorúak teherbe esésének megelőzése céljából.
A rendrakás ne büntetésként szerepeljen a gyermek napirendjében, hanem játékként jelenjen meg: elpakolhatják az eszközöket kategóriák szerint is a gyerekek.
Alkotmányos a pótlék többlépcsős emelését előíró sürgősségi rendeletet elutasító törvény.
Egyelőre biztos nem duplázódik a juttatás.
Szeptembertől 14 százalékkal nőttek a nyugdíjak, valamint a kiskorú gyermekek után járó családi pótlék összege 20 százalékkal emelkedett. A parlament viszont a családi pótlék megduplázásáról, illetve a nyugdíjak 40 százalékos emeléséről szavazott meg jogszabályokat, amelyek hatályba lépését a kormány egyelőre alkotmányossági óvással próbálja hátráltatni.
Az érintettek húzták a rövidebbet.
A költségvetési tanács szerint elengedhetetlen az államháztartás bevételeinek növelése, hogy a romániai gazdaság felkészült legyen a jövőbeni válsághelyzetekre.
A kormány most készíti elő az indoklást, hogy megtámadja az alkotmánybíróságon a gyermeknevelési támogatás megduplázásáról szóló törvényt - jelentette be vasárnap Ludovic Orban miniszterelnök.
Florin Cîţu hangsúlyozta, bár két hónapra gyakorlatilag leállt a gazdaság, és jelentősen csökkentek a költségvetési bevételek, a kormány megtalálta a megoldást arra, hogy 20 százalékkal emelje a gyermekpénzt.
A parlament elutasította szerda este a pótlék többlépcsős emelését.