Az erdélyi városok polgármesterei, alpolgármesterei beszélgettek a fiatalok előtt álló kihívásokról, arról, hogyan vészeli át Erdély a koronavírus okozta válságot.
Tavaly még utolsók voltunk uniós viszonylatban, jelenleg a 15. helyen tanyázunk.
Hétfőtől kötelező a távmunka ott, ahol ez lehetséges.
A 24 gyermek ellátását biztosító intézmény két épületrészben működik, és éppen néhány éve szándékoztak egybenyitni a két szárnyat.
Almás szósszal még különlegesebb. Mutatjuk a receptet.
Az idei első fél évben családi otthonteremtési kedvezmény formájában több mint 63 milliárd forinttal támogatta az állam a családokat.
A gyermekek nyitottak, beszédesek, kreatívak, önellátók, sok baráttal, saját véleménnyel és rengeteg új ötlettel. Van egyáltalán hátránya az otthonoktatásnak? Bárkiből lehet magántanuló?
Az utóbbi időben olyan gyors ütemben módosítgatták az Első Ház programot, hogy a módszertan kidolgozására egyszerűen „nem jutott idő”.
A miniszterelnök azt ajánlotta, „oldják meg családon belül".
Két hete „tisztán” mentek be az alkalmazottak, mire jött volna a váltás, fertőzöttek voltak.
Az erdélyi Maradj otthon! online fesztivál kezdeményezője ajánlott a beérkezett zenei produkciókból.
Az ápoló személyzet 3 tagjánál is pozitívak lettek a COVID-19-teszteredmények.
14 napra beköltözésre kényszerülnek a bentlakásos szociális intézmények, gyerek- és idősotthonok dolgozói.
Nagyon kevés erdélyi magyar munkavállaló tud otthonról dolgozni, így nagyon kevesen tudják nehézség nélkül megoldani a kisgyermekek felügyeletét addig, amíg zárva tartanak az iskolák, óvodák.
Tizennégyen kapták el a koronavírust a bentlakók és az alkalmazottak közül.
Olaszországban regisztrálták eddig az új koronavírus-járvány legtöbb halottját Európában, több mint 25 ezret.
Egy osztálytalálkozó történetén keresztül vizsgálja mindazt, amit az otthon és az otthon elhagyása jelent.
New Jersey kormányzója, Phil Murphy csütörtök délutáni sajtóértekezletén elcsukló hangon jelentette be, hogy rendőrségi vizsgálat indul az Andover városának idősotthonában történtek miatt.
A keleti kereszténység húsvéti ünnepén érvényben marad a koronavírus-járvány terjedése ellen hozott valamennyi korlátozás.
Az otthon maradásról eleinte azt gondolhatjuk, hogy ez remek, de hosszú távon a bezártság sok lelki nehézség elé állít minket. Valljuk be őszintén: hiányzik előző életünk sok apró részlete.