A pedagógusoknak 2000, a kisegítő személyzetnek havi 1500 lejt írt volna elő a jogszabály.
Rendkívül vegyesek a tapasztalatok az online oktatás terén, van, ahol kitűnően működik, míg bizonyos településeken semmilyen tevékenység nem működik. Ugyanakkor a társadalom a pedagógusok igényeihez többnyire negatívan áll hozzá.
A szülőkre az eddigi évekhez képest a járványidőszakban több otthoni oktatás hárul, és ez bizony gyakorta gyermek-szülő „harcokat” eredményez. Hogyan folyhatnak bele a tanításba az anyák és apák? Fel kell csapniuk tanítónak, változtatniuk kell az elvárásaikon? Keresztesi Polixéna iskolapszichológust kérdeztük.
A tanításnak és tanulásnak minden körülmények között folytatódnia kell – jelentette ki hétfőn Monica Anisie oktatási miniszter, azt tanácsolva a pedagógusoknak, hogy a gyerekek oktatása mellett „vigyázzanak a lelkükre is”.
A szenátus megszavazta már, de az ügyben a képviselőház lesz a döntő fórum.
A koronavírus-fertőzéstől tartó oktatók esete arra kényszeríti a tanügyet, hogy újabb forgatókönyveket dolgozzanak ki a hasonló esetekre.
A PSD elnöke szerint a tanügyi alkalmazottak is „az első vonalban fognak harcolni” a koronavírus ellen.
A háromszéki főtanfelügyelő felhívta a figyelmet, hogy ezer pedagógust kellene még alkalmazni ahhoz, hogy a gyerekeket két váltásban lehessen tanítani, ez országos szinten legalább százezer személyt jelent.
A kormányfő szerint a költségvetés állapota nem teszi lehetővé a pedagógusok előre hozott fizetésemelését.
Végignézték, hogyan válik egy érdeklődő gyermekből versengő, teljesítménykényszeres idegroncs. Megtapasztalták, milyen az, ha „protekcióval” tör valaki az élre. Próbáltak szembemenni a merev rendszerrel, mégsem sikerült meggyőzni a tanintézmények vezetőit arról, hogy nem beskatulyázható az ember.