Tavaly a befizetéseknél 2,2 milliárd lejjel többet tettek ki a nyugdíjak, a 40 százalékos emelés pedig 24 milliárd lejes pluszköltséget jelentene.
Szépet álmodtak a Világbank szakemberei, amikor a néhány nappal korábban nyilvánosságra hozott prognózisukban a román gazdaság 0,3 százalékos növekedésével számoltak 2020-ban.
Nem számít a német gazdaság visszaesésére a szövetségi kormány mellett működő független gazdasági tanácsadó testület.
Londoni pénzügyi elemzők szerint jelenleg immár egyharmados eséllyel lehet számítani arra, hogy a világgazdaság a következő két évben recesszióba kerül.
Nem csak a brazil labdarúgás, hanem a gazdaság tekintélyét is megtépázta az idei világbajnokság, a második negyedévben csökkent a rendező ország GDP-je. A versenyszféra tevékenységére szintén negatívan hatott a torna, egy sor vállalat ugyanis felfüggesztette a termelést, szabadságra küldte dolgozóit a vb időtartamára.
Az országos statisztikai intézet (INS) szerdán megerősítette, hogy recesszióba került a román gazdaság, miután két egymást követő negyedévben csökkent a bruttó hazai termék (GDP).
Szakemberek öt okát látják annak, hogy két éve tartó folyamatos növekedés után a román gazdaság az idei év második harmadában ismét recesszióba került. Az egyik, hogy az üzemanyag literére kivetett 7 centes illeték és az „oszlopadó” visszafogta a vállalatok beruházói kedvét, mindez pedig negatívan befolyásolta a termelést.
Csütörtökön kiderült, hogy Románia gazdasága hivatalosan is technikai recesszióba fordult, mert a bruttó hazai termék (GDP) két egymást követő negyedévben csökkent az előző negyedévhez viszonyítva. Ennek ellenére a miniszterelnök nagyon elégedett, szerintea román az egyik legtartósabban növekedő gazdaság az Európai Unióban.