A vendégek létszámát továbbra is korlátozzák.
Az év egészét tekintve a szálláshelyeknek 51 százalékkal kevesebb vendégük volt, mint 2019-ben.
Egyórás munkabeszüntetést tartottak szerda délután 5 és 6 óra között a vendéglátóipari alkalmazottak tiltakozásul amiatt, ahogyan a kormány az ágazathoz viszonyul a koronavírus-járvány körülményei között.
Illúzió a szabadpiaci verseny: az egyetlen gyártó termékeit árusító éttermek, sörözők akár 50 százalékos árengedményt is kaphatnak azokhoz képest, amelyek több beszállítóval dolgoznak.
Felkészültek a borszéki vendéglátók a szezonra.
A szállodák és éttermek munkáltatói szövetségeit tömörítő szervezet (HORA) elnöke, Daniel Mischie számolt be a kormányfővel folytatott hétfői egyeztetésről.
Felemásnak ítélik meg a vendéglátósok a kormány ígéretét, miszerint május 15-től megnyithatnak a szállodák, de az éttermek, bárok, kávézók továbbra is zárva maradnak.
Bár az egy főre eső kidobott élelmiszer-mennyiséget tekintve az Európai Unió sereghajtói közé tartozunk, így is a megtermelt élelmiszer mintegy harmada hulladékként végzi Romániában.
Attól, hogy kolozsvári étkezdében vagy sörözőben ül az ember, még érezheti úgy, mintha Mucsán volna.
Románia GDP-jéhez mindössze 1 százalékkal járul hozzá a turizmus, Hargitában és Kovásznában azonban a gazdaság összteljesítményének 1,7 százalékát adja. Magyarországon ez az arány 9 százalék körüli.