Ismét utcára vonultak az internetadó ellen (ÉLŐ VIDEÓ)
Több mint 17 ezren jelezték az internetadó elleni tüntetés Facebook-oldalán, hogy részt vesznek a kedden este, romániai idő szerint 19 órakor kezdődő budapesti megmozduláson. Magyarországi onlájn médiaforrások szerint a József nádor tér megtelt és még mindig zárt sorokban érkezik a tömeg a tüntetésre.
Itt követheti élőben az eseményeket
Broadcast live streaming video on Ustream
Gulyás Balázs, a Százezren az internetadó ellen című, az új közteher ellen szerveződő Facebook-oldal alapítója azt mondta: vasárnapi tüntetésükön már nagyon sokan megmutatták, hogy a "magyar nép nem kér" Orbán Viktor miniszterelnök internetadójából. Várady Zsolt, az iwiw közösségi portál alapítója a teret teljesen megtöltő tömeg előtt azt mondta, azért a nulla kilométerkőhöz mennek, mert ezzel akarják megüzenni a kormánynak, hogy mennyi adót fizetnének az internethasználatért.
"Az internetadó egy jelképe a kormány önkényuralmának" - hangoztatta, majd hozzátette: "sokan vagyunk, és a céljaink tiszták, éppen ezért az internetadó bevezetését meg tudjuk akadályozni". Szólt arról is, hogy az adó korlátozná az internet és az információ szabadságát is. „Az ideális adó mértéke nem 5000 vagy 700 forint, hanem nulla" - hangsúlyozta. Várady Zsolt kijelentette: nem csak az internetadót kell "legyűrnünk", el kell hinni, hogy képesek vagyunk befolyásolni az államot.
Egy embert elengedtek, a többi őrizetbe vett tüntetőt szerdán bíróság elé állítják. Az internetadó elleni vasárnap esti budapesti tüntetésen őrizetbe vett hat ember közül egy embert szabadon engedtek, a többi gyanúsítottat viszont szerdán bíróság elé állítják - közölte a Fővárosi Főügyészség szóvivője kedden az MTI megkeresésére. Bagoly Bettina azt írta: az illetékes kerületi ügyészség nem értett egyet a nyomozóhatóság előterjesztésével, és egyik gyanúsított előzetes letartóztatására sem tett indítványt. Az egyik gyanúsított - egy 26 éves férfi - azonnali szabadlábra helyezésére utasította a nyomozóhatóságot az ügyészség, mivel álláspontja szerint az ő részvétele a bűncselekmény elkövetésében kétséget kizáróan nem bizonyítható. A többi gyanúsítottat garázdaság bűntette miatt gyorsított eljárásban, még az őrizetbe vétel időtartama alatt, szerdán bíróság elé állítják - tájékoztatott a szóvivő. Az internetadó elleni vasárnap esti budapesti tüntetés végén a szervezők a Hősök terén elköszöntek a demonstrálóktól, a tüntetők egy része azonban a Lendvay utcai Fidesz-székházhoz ment. Megdobálták az épületet, több ablakát bedobták, redőnyöket is megrongáltak, kidöntötték a kerítés egy darabját, és néhányan felmásztak a székház földszinti erkélyére.
Füzessy Károly diákaktivista felhívta a figyelmet arra, hogy nemcsak Budapesten, hanem más magyarországi nagyvárosokban, sőt Varsóban is tiltakoznak az internetadó ellen. Az aktivista nyílt vitára szólította fel Orbán Viktor miniszterelnököt az internetadóról. Ha nem sikerül meggyőzni, vagy nem jön létre a "nemzeti konzultáció", akkor folytatják tiltakozást - tette hozzá. Szavai szerint nem fogják hagyni, hogy megszavazzák az adót rögzítő törvénytervezetet. Részleteket ezzel kapcsolatban ugyan nem közölt, de azt mondta, legkésőbb a szavazás napján újra találkoznak, és megakadályozzák, hogy "kivessék az igazságtalan és szükségtelen adót".
Még egy livestream:
https://www.youtube.com/watch?v=EPIZMY5ZSYE
A beszédeket követően a tömeg egy platós teherautó mögött megindult a József nádor térről, a Nemzetgazdasági Minisztérium épülete elől az Erzsébet tér, Astoria, Erzsébet híd, Lánchíd utca útvonalon a Clark Ádám térre.
Amikor a "Nem a netadóra" feliratú transzparenst a menet legelején vivő aktivisták az Erzsébet híd elejéhez értek, a tömeg vége a Dohány utca magasságában vonult.
Fidesz: a távközlési adót a szolgáltatóknak kell megfizetniük. A Fidesz a távközlési adó kiterjesztésénél is "szigorú törvénnyel" garantálja, hogy a szolgáltatók ne háríthassák át a költségeket az előfizetőkre - közölte a kormánypárt sajtóirodája kedden az MTI-vel. "Ehhez ragaszkodni fogunk, és ha kell, további törvényeket is módosítunk ennek érdekében. A távközlési adó kiterjesztése tehát egyetlen forint plusz terhet sem fog jelenteni az előfizetők számára" - írta közleményében a Fidesz. Azt is megerősítették, hogy a szolgáltatóktól beszedett adóból származó bevételeket a kormány az európai uniós támogatással megvalósuló, a szélessávú internet kiterjesztésére irányuló program önrészeként fogja felhasználni. A programmal szélesebb lesz a hozzáférés, a szolgáltatóknak több előfizetőjük lesz, tehát nekik is megéri a beruházás - érvelt a kormánypárt. Álláspontjuk szerint ezért cserébe a szolgáltatóktól elvárható, hogy az önrész egy részét tegyék hozzá ahhoz az összeghez, amelyet fejlesztésekre fordít a kormány.
Az internetadó bevezetése ellen Budapest mellett több nagyvárosban is tüntettek kedd este. Debrecenben, a Nagytemplom előtti Kossuth-szobornál rendezett tüntetés szónokai a "közösségek elleni támadásnak" nevezték az internetadót, valamint "élhető országot és élhető közösségeket" sürgettek. Nyíregyházán és Szegeden a demonstrálók használt számítástechnikai eszközöket szórtak a helyi Fidesz-iroda elé. Tüntetés volt Miskolcon, Győrben és Pécsen is.
A demonstrációk valamennyi vidéki helyszínen békésen, rendbontás nélkül fejeződtek be
- 35688 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35690 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35690 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35691 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35693 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35693 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni