Frank Wedekind A tavasz ébredése című művéből rendez fizikai színházi előadást Györfi Csaba a szatmári Harag György Társulattal.
A Dumbó 2019-es feldolgozása bár nem tükrözi teljes mértékben Tim Burtont, mégis meglepően jól sikerült film lett.
Egy sepsiszentgyörgyi városi legenda adta az alapötletét annak a most készülő dokumentumfilmnek, amely azt dolgozza fel, hogyan került több ezer moldvai csángó a ’70-es, ’80-as években Székelyföld nagyvárosaiba.
Ernesto Anaya kortárs mexikói szerző Las Meninas [Az udvarhölgyek] című drámáját először játsszák magyar nyelven.
Bár disztópikus, apokaliptikus regényei miatt arra számíthatnánk, hogy Krasznahorkai László nyomasztó jelenség, ehelyett inkább az elbűvölő szó jutott eszünkbe a Sátántangó szerzőjének kolozsvári estjén.
A színház szakterületének kreatív erőit egyesíti az Etnikumközi Kapcsolatok Hivatala és Aradi Kamaraszínház által kezdeményezett új projekt.
2018 nyarán az eső kihívás elé állította a torockói Double Rise szervezőit, most viszont „sokkal felkészültebben” vágnak neki a július 3. és 6. közötti négy napnak, ígérték szerdai sajtótájékoztatójukon.
Keresztes Attilánál, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata művészeti igazgatójánál arról érdeklődtünk a színházi világnap alkalmából, hogy mit tekint, illetve mit nem tekint színháznak. A kérdésre egy alkotói-nevelői útkereséssel válaszolt.
Kallós Zoltán születésének évfordulója alkalmából emlékkoncertet szerveznek pénteken este hat órától a kolozsvári Diákművelődési Házban.
A Pussy Riot orosz punkzenekart is tartalmazó első „hullám” után újabb neveket jelentett be az augusztus 15 – 18. között megszervezett gernyeszegi Awake Fesztivál.
Kedden nyílik a kolozsvári Quadro Galéria tavaszi aukciós kiállítása, amelynek főműve a nagybányai festőtelep egyik alapítójának, Ferenczy Károlynak 1909-es Vasárnap délután - Pipás férfi című festménye.
Március 27-29. között Kolozsváron vendégszerepel a Kerekasztal Színházi Nevelési Központ.
Bemutató, „előadástemetés”, kulisszalátogatás is várható szerdán, a színház világnapján az erdélyi színházakban.
Április 14-ig látogatható még a Trimaginarium című csoportos kiállítás az egyik kolozsvári, belvárosi szálloda kiállítótermében, ahol akár az éjszaka kellős közepén is megtekinthetjük László Hajnalka, Szentes Zágon és Szabó András munkáit.
A Kemény kastély őrei, a szászrégeni Lucian Blaga Technológiai Líceum csapata nyerte az Örökségünk Őrei – Fogadj örökbe egy műemléket országos örökségvédelmi verseny székelyföldi regionális fordulóját.
Alapvető lélektani igazságokat mutat meg Székely Csaba Semmit se bánok című drámája, például azt, hogy a kínzás is lehet rutin, de azt is, hogy a legvérmesebb gyilkos is érezhet szeretetet.
A kirakatot, mint reklámfelületet éppen a vásárlóerő csökkenése hívta életre az 1929-es gazdasági világválság után.
A dévai Téglás Gábor Elméleti Líceumban mutatták be szombaton a Hunyad megyei magyar értéktár első kötetét.
A kézdivásárhelyi fiatalok nem csak az 1848-as szabadságharchoz is kapcsolódó kézdivásárhelyi székely katonaneveldét „fogadták örökbe”, hanem az alapító báró Purczel János sírhelyét is.
Sarány István a legendás temesvári együttesről szóló Garabonciások című kötetét mutatták be.